Pracownica banku zapobiegła wypłacie pieniędzy dla oszustki - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 24 kwietnia 2018

Pracownica banku zapobiegła wypłacie pieniędzy dla oszustki

Oszukana seniorka ochroniła swoje pieniądze dzięki czujności pracownicy jednego z inowrocławskich banków. Kobieta uwierzyła rzekomej wnuczce w opowieść o wypadku i zamierzała wypłacić gotówkę. Na szczęście dla niej do transakcji nie doszło.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

W miniony piątek, 20.04.br., do 88-letniej mieszkanki Inowrocławia zadzwonił telefon. Dzwoniąca kobieta przedstawiła się za wnuczkę i opowiedziała o wypadku drogowym oraz o tym, że musi wpłacić tytułem kaucji kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Seniorka przekonana, że rozmawia z wnuczką, poszła do jednego z oddziałów banku w Inowrocławiu i tam chciała wypłacić gotówkę. Pracownica wykazała się nie lada czujnością. Rozmawiając ze zdenerwowaną klientką nabrała podejrzeń, że ma do czynienia z próbą oszustwa. 

Nie wypłaciła zatem kobiecie pieniędzy. Nadała też sprawie dalszy bieg. Powiadomiła dyrektora placówki, a seniorka niezwłocznie skontaktowała się z członkami swojej rodziny. Wówczas było już jasne, że zadziałała fałszywa wnuczka. Tym sposobem udało się zapobiec utracie pieniędzy.
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne