Policjant po służbie uratował na basenie tonącego mężczyznę - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 6 kwietnia 2018

Policjant po służbie uratował na basenie tonącego mężczyznę

Ratowanie ludzkiego życia to najważniejsze zadanie policjanta, niezależnie od tego czy jest na służbie czy nie. Podkomisarz Paweł Radziewicz w czasie wolnym, pływając na basenie zauważył na sąsiednim torze tonącą osobę. Błyskawicznie poinformował ratownika, a następnie wraz z nim wyciągnęli mężczyznę z wody. Nieprzytomnemu udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej i już przytomnego przekazali wezwanej na miejsce załodze pogotowia ratunkowego.

zdjęcie: Marcin Ruciński

We wtorek, 3 kwietnia podkomisarz Paweł Radziewicz udał się na basen w Świebodzinie gdzie regularnie dba o tężyznę fizyczną. Pomimo faktu iż pracuje na stanowisku Oficera Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie nadal dba o umiejętności zdobyte na poprzednich stanowiskach. 

Między innymi był to tzw. „kurs policyjnego wodniaka”, który przeszedł będąc dzielnicowym. W sezonie letnim nadal pełni służby na wodach powiatu świebodzińskiego jako „wodniak”. Jak sam podkreśla to właśnie tam nabyte umiejętności pozwoliły mu udzielić profesjonalnej pomocy potrzebującemu. 

Podczas pokonywania kolejnych długości basenu zauważył, iż płynący na sąsiednim torze mężczyzna przez dłuższą chwilę się nie wynurza, a spod wody wydobywały się bąble powietrza. Natychmiastowo zaalarmował ratownika i sam ruszył w kierunku mężczyzny. Wyciągnął tonącego na powierzchnię.

 Mężczyzna był nieprzytomny. Właśnie tu niezbędna okazała się wiedza nabyta podczas kursu. Odpowiednie czynności wraz z prawidłowym ułożeniem ciała mężczyzny pozwoliły pozbyć się wody z organizmu tonącego i przywrócić mu przytomność.

 Następnie został on przekazany dla wezwanego na miejsce Zespołu Pogotowia Ratunkowego. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Podkomisarz Paweł Radziewicz pracuje w policji od 14 lat

Oficer prasowy: Marcin Ruciński 

« PREV
NEXT »

Popularne