Pijany kierowca potrącił ciężarną, wcześniej był za to skazany - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 6 kwietnia 2018

Pijany kierowca potrącił ciężarną, wcześniej był za to skazany

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 46-letni mieszkaniec Siedlec, który w drugi dzień świąt kierując samochodem w stanie nietrzeźwości potrącił ciężarną kobietę na przejściu dla pieszych. Mężczyzna był już wcześniej, niespełna 3 lata temu prawomocnie skazany w Holandii za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających.


W drugi dzień świąt w przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych kobietę uderzył rozpędzony samochód. Za jego kierownicą siedział 46-latek. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, a kobiecie została udzielona pomoc medyczna szybko okazało się, że kierujący jest nietrzeźwy. Natomiast potrącona kobieta jest w ciąży, doznała poważnych obrażeń ciała. Została przewieziona do szpitala, gdzie przebywa do dziś.

Po przebadaniu 46-latka na zawartość alkoholu urządzenie wskazało ponad promil. Po sprawdzeniu przez policjantów w bazach na jaw wyszedł jeszcze jeden bardzo bulwersujący fakt. Mianowicie, mężczyzna kierował samochodem będąc wcześniej, niespełna 3 lata temu prawomocnie skazanym w Holandii za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających.Wczoraj Sąd Rejonowy w Siedlcach, po zapoznaniu się ze zgromadzonymi przez Policję materiałami zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące 46-letniego mieszkańca Siedlec. Mężczyźnie na tą chwilę zarzucono, iż kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych doprowadzając do jej potrącenia.

Autor: kom.Agnieszka Świerczewska/AC
« PREV
NEXT »

Popularne