Parczew: Małżeństwo wpadło na kłusownictwie - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 21 kwietnia 2018

Parczew: Małżeństwo wpadło na kłusownictwie

Funkcjonariusze z Państwowej Straży Rybackiej wspólnie z policjantami z Parczewa zatrzymali małżeństwo, które na kanale Wieprz – Krzna dokonywało nielegalnego połowu ryb. Mundurowi zabezpieczyli siedem sztuk różnego rodzaju sieci rybackich. Para odpowie przed sądem za kłusownictwo. Grozi im kara ograniczenia wolności oraz grzywna.

zdjęcie: policja.gov.pl

Funkcjonariusze Straży Rybackiej z Białej Podlaskiej patrolując rejon kanału Wieprz – Krzna na terenie gminy Jabłoń zauważyli kobietę i mężczyznę, którzy łowili ryby przy pomocy sieci. Na widok strażników mężczyzna oddalił się w stronę miejscowości Puchowa Góra. 

Kobieta natomiast została zatrzymana. Policjanci z parczewskiej jednostki ustalili personalia a następnie zatrzymali 55 – letniego mężczyznę, który łowił ryby z 49 - latką. Okazało się że jest to jej mąż. 

Policjanci zabezpieczyli łącznie siedem różnego rodzaju sieci służących do połowu ryb. Część przedmiotów stróże prawa ujawnili w miejscu zamieszkania małżeństwa.

Sprzęt został zabezpieczony a para trafiła na komendę. Tam złożyli obszerne wyjaśnienia  i przyznali się do procederu. Wyrazili też chęć dobrowolnego poddania się karze. Za popełnione przestępstwo grozi im kara ograniczenia wolności oraz grzywna i przepadek sprzętu.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne