Olsztyn / Dywity: Pięciu uczniów szkoły podstawowej przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowie za kradzież - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 21 kwietnia 2018

Olsztyn / Dywity: Pięciu uczniów szkoły podstawowej przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowie za kradzież

Pięciu uczniów szkoły podstawowej w wieku od 11 do 14 lat przed sądem rodzinnym i nieletnich będzie musiało wytłumaczyć się z kradzieży artykułów spożywczych. Chłopcy robiąc tzw. „sztuczny tłok”, wykorzystując chwilę nieuwagi sprzedawcy, zabrali ze sklepowych półek drobne artykuły spożywcze. Zostali rozpoznani dzięki zapisom z kamer monitoringu.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

Posterunek Policji w Dywitach od jednego z właścicieli sklepu spożywczego w Spręcowie otrzymał informację, że kilku chłopców dokonało kradzieży drobnych artykułów spożywczych. O tym, że coś jest nie tak, sprzedawca zorientował się dopiero po wyjściu chłopców ze sklepu. 

Na podstawie zapisu z kamer monitoringu, właściciel sklepu ustalił, że pięciu chłopców działając wspólnie i w porozumieniu najpierw zrobili tzw. „sztuczny tłok” w rejonie sklepowej kasy, a następnie jeden z nich zapłacił za paczkę chipsów, po czym jak gdyby nigdy nic wyszli ze sklepu. Jak się okazało, gdy jeden z nich płacił za chipsy, reszta chłopców kradła słodycze ze sklepowych półek.

Po przyjęciu zawiadomienia o kradzieży, policjanci z Posterunku Policji w Dywitach ustalili, że sprawcami kradzieży mogą być uczniowie pobliskiej szkoły podstawowej. Idąc tym tropem, funkcjonariusze z zabezpieczonym nagraniem pojechali szkoły podstawowej i potwierdzili swoje przypuszczenia.

Właściciel sklepu składając zawiadomienie o kradzieży chciał jedynie, aby dzieci otrzymały nauczkę za swoje zachowanie. Sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich w którym chłopcy będą musieli wytłumaczyć się ze swojego zachowania.
(rp/rj)
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne