Nietrzeźwy pirat drogowy zatrzymany po pościgu - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 24 kwietnia 2018

Nietrzeźwy pirat drogowy zatrzymany po pościgu

Wczoraj policjanci ze skarżyskiej drogówki po pościgu ulicami miasta, zatrzymali 25 – letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, który prowadził auto z nadmierną prędkością i nie zatrzymał się kontroli drogowej. Jak się okazało był także nietrzeźwy i kierował pojazdem mimo dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz będzie się tłumaczył przez sądem.

zdjęcie: policja.pl

W niedzielne przedpołudnie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku, patrolując drogę K – 7 na terenie miasta, postanowili zatrzymać do kontroli mężczyznę kierującego pojazdem marki BMW. Przekroczył on bowiem dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 30 km/h. 

Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie miał zamiaru się zatrzymać. Wręcz przeciwnie -  podjął próbę ucieczki przed stróżami prawa. Policjanci ruszyli w pościg. Kierujący BMW uciekając popełnił szereg wykroczeń,  aż zakończył jazdę w przydrożnym rowie. Pomimo tego wysiadł z samochodu i kontynuował ucieczkę. Nie trwała ona jednak długo, ponieważ po chwili został zatrzymany przez mundurowych, którzy pobiegli za nim. Piratem drogowym okazał się 25 – letni mieszkaniec województwa mazowieckiego.

Jako, że od mężczyzny czuć było woń alkoholu, został przebadany alkomatem. Badania wykazały w jego organizmie blisko półtora promila alkoholu. Jakby tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, okazało się, że ma administracyjnie cofnięte uprawnienia do kierowania oraz orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 Z dalszych ustaleń wynikało, że w przeszłości był już notowany za jazdę na tzw. podwójnym gazie.
Niepokorny kierowca trafił do aresztu. Za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. Już za samo niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu do 5 lat więzienia.
Opr. JG
źródło: KPP Skarżysko - Kamienna
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne