Ciężarna matka chciała sprzedać dziecko za 30 tys. zł - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 11 kwietnia 2018

Ciężarna matka chciała sprzedać dziecko za 30 tys. zł

Funkcjonariusze KWP w Gdańsku Wydziału do walki Cyberprzestępczością na jednym z portali ujawnili ogłoszenie, z treści którego wynikało, że będąc w ciąży kobieta chce oddać dziecko. W ogłoszeniu podała, że sama nie może go zatrzymać, a nie chce porzucić. Poprosiła o kontakt oraz oferty.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

Ustalono, że na ogłoszenie to odpowiedziała para na stałe zamieszkująca poza granicami Polski. Doszło do spotkania, w którym uczestniczył również konkubent matki dziecka. Umówiono się na kwotę 30 tysięcy złotych. Miesiąc przed porodem matka dziecka i jej konkubent udali się do miejscowości na południu Polski. Tam zamieszkali w wynajętym mieszkaniu. Kobieta urodziła 5 marca.

8 marca dziecko zostało zarejestrowane w Urzędzie Stanu Cywilnego. Jako ojciec został wskazany mężczyzna, który odpowiedział na ogłoszenie. Rodzice biologiczni otrzymali połowę z umówionej kwoty. Druga część miała zostać przekazana po zrzeczeniu się przez matkę praw rodzicielskich.
Podjęte w tej sprawie czynności zapobiegły wywiezieniu dziecka kraju. Zostało ono  odebrane i zapewniono mu opiekę. Przebywa u rodziny sprawującej  nad nim pieczę zastępczą.

Wszystkim czterem osobom prokurator przedstawił zarzut popełnienia przestępstwa handlu ludźmi. Przestępstwo to jest zbrodnią, zagrożoną karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.
Nadto matce dziecka oraz mężczyźnie, który razem z nią zarejestrował dziecko jako ojciec,  prokurator zarzuci popełnienie przestępstwa wyłudzenia poświadczenia nieprawdy, zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Biologiczni rodzice dziecka przyznali się do popełnienia zarzuconych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Drugi z mężczyzn również przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów, ale zaprzeczył aby przekazał pieniądze. Druga podejrzana nie przyznała się do popełnienia zarzuconego jej przestępstwa.
Wobec wszystkich podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu wzajemnego kontaktowania się, a   wobec podejrzanych, którzy odpowiedzieli na ogłoszenie również poręczenia majątkowego  w kwocie po 10 tysięcy złotych.

KryminalnaPolska
« PREV
NEXT »

Popularne