Chwilowa nieuwaga kierowcy tira doprowadziła do kilkugodzinnego zablokowania drogi - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 25 kwietnia 2018

Chwilowa nieuwaga kierowcy tira doprowadziła do kilkugodzinnego zablokowania drogi

23 kwietnia 2018 roku o godzinie 17.25 na drodze K-1, w miejscowości Kamieńsk zderzyły się trzy ciężarówki. Doszło do całkowitego zablokowania drogi. Policjanci zorganizowali objazdy. Ruch pojazdów w kierunku Częstochowy został całkowicie wznowiony około godziny 21.00.

zdjęcie: radomsko.policja

Z ustaleń policjantów wynika, że 54- letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, kierujący dafem najechał na inny samochód ciężarowy oczekujący na tzw. zielone światło. Następnie siłą uderzenia tiry uderzyły w ciężarowego renaulta. Z naczepy połączonej z dafem wypadły przewożone akumulatory, z których wylał się kwas. Dodatkowo, nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych z ciężarówek. 

Neutralizacją tych substancji zajęli się strażacy. Do szpitala z ogólnymi stłuczeniami ciała został przewieziony sprawca zdarzenia. Zarówno 33 -letni mieszkaniec Ciechanowa kierujący renaultem, jak i 50 - letni gdańszczanin- kierowca dafa nie potrzebowali pomocy medycznej.

 Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Usuwanie skutków tego zdarzenia trwało kilka godzin ze względu na konieczność użycia ciężkiego sprzętu specjalistycznego.

Policjanci przypominają, że aby nie dochodziło do podobnych sytuacji na drodze, zazwyczaj wystarczy tylko przestrzegać przepisów, skoncentrować się na kierowaniu pojazdem a nie np. na telefonie komórkowym, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze czy dostrzegać innych uczestników ruchu. Warto pamiętać, że nasza kultura osobista przekłada się na kulturę jazdy oraz bezpieczeństwo na drodze.
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne