Bili, poniżali i zmuszali 55-latka do pracy ponad siły ( WIDEO ZATRZYMANIA W ARTYKULE) - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 10 kwietnia 2018

Bili, poniżali i zmuszali 55-latka do pracy ponad siły ( WIDEO ZATRZYMANIA W ARTYKULE)

Zmuszanie do pracy ponad siły, bez wynagrodzenia, poniżanie i bicie pokrzywdzonego. Materiał dowodowy dotyczący tego rodzaju przestępstwa zgromadzili policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy wraz z Prokuratorem Okręgowym z Bydgoszczy. Do policyjnej celi trafiło dwóch podejrzanych.

zdjęcie: policja.gov.pl

Informacje o tym, że w miejscowości Dolna Grupa, w jednym w gospodarstw do pracy zmuszany jest 55-latek zdobyli policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy. Z relacji, które zgromadzili wynikało, że od około roku krytyczne położenie i zły stan zdrowia 55-latka, wykorzystywali podejrzani. Zmuszali go do nieodpłatnej pracy o charakterze przymusowym w warunkach poniżających godność człowieka, a także stosowali wobec niego groźby i przemoc fizyczną. 

Pozbawili 55-latka wolności i swobody przemieszczania się przez zamknięcie go w kontenerze, a nawet części ładunkowej pojazdu. Ponadto wielokrotnie udaremniali oddalenie się pokrzywdzonego z miejsca przymusowej pracy.  
Ten przestępczy proceder przerwali policjanci Wydziału Kryminalnego, którzy w poniedziałek (09.04) rano zatrzymali dwóch podejrzewanych o udział w przestępstwie handlu ludźmi. 
Podejrzani trafili do policyjnego aresztu, a stamtąd dziś (10.04) do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. 31- i 22- latkom prokurator przedstawi im zarzuty. W prokuraturze trwa przesłuchanie. W trakcie działań na posesji w Dolnej Grupie policjanci zabezpieczyli także ponad 240 kg nielegalnego tytoniu. 

Za przestępstwo to zatrzymani usłyszeli odrębne zarzuty o to,  że działając wspólnie, czyniąc sobie z popełniania przestępstw skarbowych stałe źródło dochodu, nielegalnie wytwarzali krajankę tytoniu z celu wprowadzania jej do obrotu, czym działali na szkodę Skarbu Państwa. Jak wynika z szacunków uszczuplenie z tytuły nieodprowadzonego podatku wyniosło ponad 240 tys. złotych. To dopiero początek sprawy, która, jak zapewniają śledczy, ma charakter rozwojowy.

« PREV
NEXT »

Popularne