19-latek strzelał do uczniów grających w piłkę na szkolnym boisku - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 16 kwietnia 2018

19-latek strzelał do uczniów grających w piłkę na szkolnym boisku

Ślady na ręce oraz w okolicy skroni ma dwoje uczniów, którzy zostali ostrzelani podczas gry w piłkę na szkolnym boisku. Podejrzanym jest 19-letni uczeń tej samej placówki. Strzelał plastikowymi kulkami z repliki broni ASG z okna internatu. Natychmiast po zgłoszeniu został on zatrzymany przez policjantów ze Świebodzina (woj. lubuskie). Na wniosek Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina zastosowano wobec niego dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Nie będzie również uczestniczył w zajęciach zainteresowań bronią ASG. Przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz wyraził skruchę. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

zdjęcie: swiebodzin.lubuska.policja.gov.pl


W sobotę (7 kwietnia) w miejscowości Rogoziniec (woj. lubuskie) na terenie Technikum Leśnego odbywały się Dni Otwarte, które miały na celu promowanie szkoły dla przyszłych uczniów. Jednocześnie kilkoro chłopców - uczniów tej szkoły, grało na boisku w piłkę nożną. W pewnym momencie dwóch z nich poczuło ból. W jednego z chłopców coś uderzyło między innymi w skroń, niebezpiecznie blisko oka.

 Na szczęście żaden z poszkodowanych nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jak się później okazało zostali oni ostrzelani z repliki broni ASG gdzie plastikowe kulki z dużą prędkością wystrzeliwane są za pomocą zbiorniczka z gazem CO2. Świebodzińscy funkcjonariusze natychmiast po zgłoszeniu zatrzymali 19-letniego ucznia tej szkoły, który strzelał do grających. W miejscu jego zamieszkania zostały zabezpieczone dwie sztuki replik broni ASG. Mężczyźnie zostały przedstawione dwa zarzuty naruszenia czynności narządów ciała trwające nie dłużej niż 7 dni. Zarzuty mogą jeszcze ulec zmianie.
Na wniosek Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina mężczyzna został objęty dozorem policyjnym oraz dostał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

 Nie będzie również uczestniczył w zajęciach zainteresowań bronią ASG. Uczeń przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, a także wyraził skruchę. Za powyższy, bezmyślny czyn, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.


« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne