Zasnął za kierownicą na A2 i zjechał do rowu - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 30 marca 2018

Zasnął za kierownicą na A2 i zjechał do rowu

Do groźnie wyglądającej kolizji z udziałem ukraińskiego autobusu regularnej linii międzynarodowej doszło na autostradzie A2 w pobliżu Konina. Kierowca zasnął podczas jazdy i zjechał do przydrożnego rowu. 

zdjęcie: gitd.gov.pl

Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Rozbity pojazd trafił na parking, a pasażerowie kontynuowali podróż podstawionym autobusem.

We wtorek, 27 marca 2018 r. inspektorzy z konińskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu pomagali policjantom drogówki w ustaleniu przyczyn i okoliczności kolizji z udziałem ukraińskiego autobusu, do której doszło na 164. kilometrze autostrady A2 w kierunku stolicy Wielkopolski. 

Pojazd wykonujący przewóz osób na regularnej linii międzynarodowej z Ukrainy do Polski nagle zjechał z autostrady na pobocze i zatrzymał się w płytkim rowie. Szofer przyznał się, że przysnął za kierownicą podczas jazdy. Na szczęście jemu oraz znajdującym się na pokładzie pasażerom nic się nie stało.

Inspektorzy skontrolowali czas pracy dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazd w załodze. Stwierdzili jedynie nieprawidłowości w operowaniu przełącznikiem grup czasowych (selektorem tachografu) przez obu szoferów.  Za to naruszenie zostali ukarani mandatami po 200 i 300 złotych.

Na miejsce podstawiono autobus zastępczy, którym pasażerowie kontynuowali podróż. Natomiast uszkodzony wskutek kolizji pojazd odholowano na parking.

gitd.gov.pl
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne