Zamieszki podczas meczu Piasta Gliwice i Górnika Zabrze. Sędzia przerwał mecz - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 5 marca 2018

Zamieszki podczas meczu Piasta Gliwice i Górnika Zabrze. Sędzia przerwał mecz

Policjanci interweniowali w trakcie meczu piłkarskiego pomiędzy drużynami Piasta Gliwice i Górnika Zabrze, w związku z naruszeniem porządku publicznego. Podczas meczu pseudokibice gliwickiej drużyny wtargnęli na murawę boiska, dążąc do konfrontacji z kibicami gości. Mundurowi zatrzymali siedmiu mężczyzn.


zdjęcie: policja.gov.pl

W 80 minucie spotkania sędzia przerwał mecz i nakazał graczom zejście z murawy. Mecz został przerwany w związku z chuligańskimi wybrykami pseudokibiców, którzy zniszczyli fragment ogrodzenia i wbiegli na murawę. Na boisko wkroczyli policjanci, którzy nie dopuścili do konfrontacji zantagonizowanych grup pseudokibiców.

Zatrzymani pseudokibice to mieszkańcy Gliwic w wieku od 28 do 35 lat. Policja zabezpieczyła już zapisy monitoringu stadionowego, który będzie wykorzystany do ustalania pozostałych uczestników naruszenia porządku na stadionie. Decyzję o zakończeniu meczu podjął delegat PZPN i sędzia spotkania.

 Po zakończonych derbach, policja pomogła widzom sprawnie opuścić obiekt oraz bezpiecznie dotrzeć do domów. Poza stadionem nie doszło już do żadnych poważnych incydentów, stróże prawa nie otrzymali też informacji o tym, aby ktoś ucierpiał.

źródło: KryminalnaPolska
« PREV
NEXT »

Popularne