Wyłudzali towary na portalu internetowym - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 5 marca 2018

Wyłudzali towary na portalu internetowym

 Cała historia miała swój początek w pierwszej połowie stycznia tego roku.  Mężczyźni znaleźli na jednym z portali aukcyjnych laptopa wartego kilka tysięcy złotych, którym byli zainteresowani. Jeden z nich dzwonił do sprzedającego, udając, że jest zainteresowany kupnem. Następnie twierdził, że ma znajomego kuriera, który dostarczy mu towar, za co zapłaci w gotówce przy odbiorze.

zdjęcie: policja.gov.pl


Proceder ten powtarzał się kilkukrotnie. Kolejni sprzedawcy, którzy godzili się na ten sposób załatwienia transakcji nigdy już nie zobaczyły towaru, ani należnych im pieniędzy. Łupem oszustów najczęściej padały opony i felgi znanych firm, drogi sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego i elektronarzędzia.

Policjanci z Rubinkowa po otrzymaniu pierwszego sygnału o takim oszustwie, skrupulatnie ustalali szczegóły tego zdarzenia co doprowadziło ich do jednej z miejscowości pod Kwidzynem, tam  doszło do zatrzymania 23-latka, jednego z podejrzewanych o te wyłudzenia.
Mężczyzna trafił do komisariatu, gdzie usłyszał 21 zarzutów oszustwa.

Zatrzymanie drugiego sprawcy to tylko kwestia czasu, bo kryminalni ustalili jego personalia. To kolejny 23-latek tym razem z Kwidzyna.
Jak twierdzą policjanci to dopiero początek tej sprawy. Dochodzenie to bowiem jest rozwojowe i przypuszczają, że obaj mężczyźni mogą usłyszeć więcej zarzutów. Z dotychczasowych ustaleń kryminalnych wynika, iż oszuści, podszywający się pod kurierów, działali na terenie całego naszego województwa, ale niewykluczają też, że pokrzywdzonych było więcej i ich ofiarami mogły paść osoby spoza naszego regionu.

Kryminalni jeszcze  planują doprowadzić zatrzymanego do toruńskiej prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.
Policjanci ostrzegają i apelują. Sprzedając coś na portalach internetowych nigdy nie pozwalajmy narzucić sobie przez kupującego sposobu dostarczenia przesyłki. Zawsze sami decydujmy o firmie przewozowej lub kurierskiej.

« PREV
NEXT »

Popularne