Tragiczny wypadek w powiecie wieruszowskim - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 28 marca 2018

Tragiczny wypadek w powiecie wieruszowskim

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 27 marca 2018 roku na drodze ekspresowej S 8. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 59-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

zdjęcie: policja.gov.pl

Do wypadku doszło 27 marca 2018 roku około godziny 2:30 na 140 km drogi ekspresowej S 8 w Chojnach w kierunku Wrocławia, w powiecie wieruszowskim. Według wstępnych ustaleń, kierujący samochodem ciężarowym iveco, 60 - letni mieszkaniec województwa lubelskiego z nieustalonych przyczyn najechał na tył unieruchomionego citroena berlingo pilotującego przejazd wielkogabarytowy. 

W wyniku wypadku 59 – latek, kierujący citroenem poniósł śmierć na miejscu. Kierowca iveco w chwili wypadku był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Droga S 8 od węzła w Złoczewie do godziny 10:30 była całkowicie zablokowana. Policjanci kierowali uczestników ruchu na wyznaczone objazdy drogą krajową nr 45 w kierunku Wielunia, a następnie drogą krajową nr 74 w kierunku Wieruszowa.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje: Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu.

 Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi i osobami w podeszłym wieku.

(KWP w Łodzi / mw)
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne