Rusza projektowanie ważnej drogi łączącej Polskę z Ukrainą - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 30 marca 2018

Rusza projektowanie ważnej drogi łączącej Polskę z Ukrainą

Rozpoczęły się przygotowania do budowy odcinka trasy ekspresowej S12 z Piask koło Lublina do granicy z Ukrainą. Będzie to bardzo ważne połączenie drogowe naszego kraju z naszym wschodnim sąsiadem.


zdjęcie ilustracyjne: Ilona Barbara Sobik

Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej oraz dokumentów przetargowych dla ponad 70-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S12 od miejscowości Piaski koło Lublina do Dorohuska na granicy z Ukrainą. W ramach tej inwestycji powstanie także obwodnica Chełma. 

Po wybudowaniu tej trasy centralna i północna Polska zyska dużo szybsze i wygodniejsze połączenie drogowe z Kijowem oraz z centralną i północną częścią Ukrainy. S12 na polsko-ukraińskiej granicy łączy się z jedną z głównych ukraińskich tras drogowych, M07, która biegnie przez Kowel, Sarny, Korosteń do Kijowa, stanowiąc główne połączenie drogowe północno-wschodniej Ukrainy ze stolicą tego kraju.

Po wybudowaniu odcinka S12 z Dorohuska do miejscowości Piaski połączy się on z trasą ekspresową S17 Lublin-Warszawa. Będzie też on pierwszym wschodnim fragmentem przyszłej trasy ekspresowej S12, która połączy Dorohusk, Lublin i Radom z węzłem tras ekspresowych i autostrady A1 koło Łodzi.

Na razie powstał tylko niewielki kawałek tej trasy, stanowiący jednocześnie obwodnicę Puław. Trwają jednak już także przygotowania do budowy zachodniej części S12, z Piotrkowa Trybunalskiego do Radomia.

jmk/

Na podstawie: GDKKiA, Rynekinfrastruktury.pl
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne