Przejmował nieruchomości oszukanych dłużników - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 21 marca 2018

Przejmował nieruchomości oszukanych dłużników

Oszukiwał kredytobiorców wykorzystując przymusowe położenie. Wykorzystywał trudną sytuację pokrzywdzonych nakładając na nich obowiązek niewspółmiernych do zadłużeń świadczeń. W ten sposób oszukani tracili dorobki całego życia.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

Od pewnego czasu policjanci i prokuratorzy analizowali przypadki, w których osoby w trudnej sytuacji materialnej traciły swoje nieruchomości, jak się okazywało będące zastawem hipotecznym pod zaciągnięte kredyty. 

Prowadzone analizy wskazywały, że za pośrednictwem udzielania pożyczek stał ten sam podmiot. 34-latek, do którego zgłaszały się osoby z terenu całej Polski, wykorzystywał mylne wyobrażenie kredytobiorców co do warunków umów a także ich trudną sytuację majątkową. 

Osoby, które najczęściej były poważnie zadłużone zaciągały kolejną pożyczkę. Przyznawana ona była pod hipotekę nieruchomości. Dodatkowo pośrednik wprowadzał w błąd pożyczkobiorców wypłacając tylko część wnioskowanych sum. Pokrzywdzeni z uwagi na wysokie raty nie byli w stanie sprostać ich spłatom. Wówczas „pod młotek”, w celu zaspokojenia wierzycieli szły ich nieruchomości. Najczęściej były to grunty rolne wraz z zabudowaniami.

Mężczyzna dotychczas usłyszał 13 zarzutów oszustwa i lichwy. Prowadzone postępowanie może jednak dotyczyć łącznie 50 podobnych przypadków, w których straty oszacowano na 2,6 miliona złotych.
Prowadzący postępowanie nie wykluczają kolejnych zarzutów, który decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
(KWP w Łodzi / mw)
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne