Pożar centrum handlowego. Ludzie skakali z okien. Wśród ofiar są dzieci - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 26 marca 2018

Pożar centrum handlowego. Ludzie skakali z okien. Wśród ofiar są dzieci

Trzydzieści siedem osób zginęło w pożarze, który wybuchł w niedzielę w centrum handlowo-rozrywkowym „Zimowa wiśnia” w Kemerowie na Syberii Zachodniej w Rosji. 43 osoby zostały poszkodowane, a 69 osób, w tym 40 dzieci, jest poszukiwanych. – Ratownicy odnaleźli 13 ciał w jednej z sal kinowych – powiadomił wicegubernator obwodu Władimir Czernow.

zdjęcie:interfax.ru

Pożar, który objął łącznie 1500 m kwadratowych budynku, wybuchł na ostatnim, trzecim piętrze, gdzie znajduje się kino. – W dwóch salach kinowych zawalił się sufit – poinformowała przedstawicielka Komitetu Śledczego Swietłana Pietrienko. 

– Część poszkodowanych przewieziono do szpitala – dodała. Na miejsce zdarzenia udał się szef ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych Władimir Puczkow.W pożarze zginęło 200 zwierząt 25 gatunków, które znajdowały się w mini zoo. - Nie było możliwości, żeby wydostać zwierzęta. Jako weterynarz podejrzewam, że zwierzęta udusiły się dymem - powiedział dyrektor mini zoo Jewgienij Widieman. 

W mini zoo mieszkały m.in. króliki, świnki morskie, kozy pigmejskie, perliczki, jeże, żółwie lądowe, chomiki, papużki faliste, szynszyle.

czytaj dalej >>>

źródło: FAKT.PL
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne