Młodzież Wszechpolska spaliła kukłę Ryszarda Petru. Poseł oczekuje reakcji prokuratury - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 24 marca 2018

Młodzież Wszechpolska spaliła kukłę Ryszarda Petru. Poseł oczekuje reakcji prokuratury

"Bartosz - chłopiec z Młodzieży Wszechpolskiej pali kukłę z moją podobizną. @PolskaPolicja @jbrudzinski @ZiobroPL będzie reakcja czy przyzwolenie?" - zapytał na Twitterze były szef Nowoczesnej Ryszard Petru w reakcji na happening Młodzieży Wszechpolskiej w Białymstoku. Wieczorem policja przekazała, że zgromadzony w sprawie materiał dowodowy skieruje do prokuratury.


Spalenia kukły - ze zdjęciem posła Ryszarda Petru dokonała na placu przed Teatrem Dramatycznym grupa działaczy Młodzieży Wszechpolskiej. Jak mówił dziennikarzom prezes tej organizacji w Białymstoku Bartosz Sokołowski, to "symboliczne" spalenie, nawiązujące do wiosennej tradycji topienia marzanny.


Kukłę podpalono, potem gaszono wodą, niedopalone resztki wrzucono do pobliskiego kosza.


Ryszard Petru napisał w piątek po południu na Twitterze, że oczekuje reakcji policji i prokuratury. "Jeśli Prokuratura nie zareaguje, złożę oficjalne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa" - napisał b. szef Nowoczesnej.


Do sprawy odniosła się już podlaska policja, informując, że "będący na miejscu policjanci ustalili personalia osób, które dokonały spalenia kukły, a całościowy materiał dotyczący tego zdarzenia zostanie przesłany do prokuratury".źródło: PolsatNews
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne