Kilka tysięcy porcji narkotyków nie trafi na rynek - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 19 marca 2018

Kilka tysięcy porcji narkotyków nie trafi na rynek

Zabezpieczonych blisko 100 krzaków konopi indyjskich, ponad kilogram marihuany, kokaina, tabletki extasy oraz sprzęt służący do prowadzenia plantacji i dystrybuowania narkotyków – to efekt szeroko zakrojonych działań ostrołęckich kryminalnych zwalczających przestępczość narkotykową. Do sprawy został zatrzymany 31-letni ostrołęczanin. Usłyszał już zarzuty dotyczące uprawy oraz posiadania znacznej ilości narkotyków.

zdjęcie: policja.gov.pl

Policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego oraz prewencji ustalili, że jeden z mieszkańców miasta może posiadać plantację marihuany. Miała ona znajdować się na posesji przy jednej z ulic na terenie Ostrołęki.

W czwartek kryminalni zatrzymali podejrzanego o prowadzenie plantacji mężczyznę, w chwili zatrzymania był całkowicie zaskoczony. Podczas przeszukania wynajmowanych przez niego pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze znaleźli profesjonalnie przygotowaną plantację, rosło tam 94 krzewów konopi. 

W czasie przeszukania funkcjonariusze ujawnili też niemal 1,2 kg substancji, która po wstępnych badaniach okazała się być marihuaną.
Plantacja składała się z trzech specjalnie przygotowanych namiotów, które były wyposażone w specjalistyczne oświetlenie, a także filtry oraz wentylatory. 

Oprócz tego w trakcie dalszych czynności policjanci zabezpieczyli tabletki extazy, kilka ,,działek” kokainy, wagi elektroniczne mogące służyć do porcjowania narkotyków oraz gotówkę w różnych walutach na łączną kwotę kilku tysięcy złotych.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów dotyczących uprawy oraz posiadania znacznej ilości narkotyków.
Sąd orzekł wobec zatrzymanego najsurowszy ze środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego na okres 3 miesięcy. 

Sprawa ma charakter rozwojowy. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

Autor: asp. Tomasz Żerański/AC

zdjęcie: policja.gov.pl
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne