Każda ciężarna będzie musiała przejść test na depresję - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 30 marca 2018

Każda ciężarna będzie musiała przejść test na depresję

Obowiązkowy test dla każdej kobiety w ciąży w kierunku depresji poporodowej oraz karmienie noworodka przede wszystkim mlekiem kobiecym znajdą się w nowych standardach opieki okołoporodowej - dowiedział się reporter RMF FM. Potwierdzają się tym samym wcześniejsze informacje naszych dziennikarzy. Trwają ostatnie prace nad dokumentem zawierającym nowe standardy. Ministerstwo Zdrowia zaprezentuje go oficjalnie po Świętach Wielkanocnych.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

Każda kobieta w czasie ciąży trzy razy wypełni test, który sprawdzi jej samopoczucie. Pierwszy raz - w trzecim miesiącu ciąży, w okolicy dwunastego tygodnia. 

Potem - cztery miesiące później, w okolicy dwudziestego siódmego tygodnia ciąży. I po raz ostatni już po porodzie. Test będzie składał się z dwudziestu jeden pytań. Większość odpowiedzi "tak" oznaczać będzie zagrożenie depresją poporodową.

Wzrasta liczba kobiet, które mają problemy emocjonalne po porodzie. Będzie zastosowana skala, którą będą prowadzić położne lub lekarze prowadzący ciążę - tłumaczy w rozmowie z RMF FM Leokadia Jędrzejewska, konsultant krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego. 

W nowych standardach znajdzie się też łatwiejszy dostęp do mleka z banku mleka kobiecego dla wcześniaków.


źródło: RMF24
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne