Holował fiata trasą S3 bez opony, na sznurku do snopowiązałki. Kierował wnuk bez prawa jazdy - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 14 marca 2018

Holował fiata trasą S3 bez opony, na sznurku do snopowiązałki. Kierował wnuk bez prawa jazdy

 To, co zauważyli policjanci na S3 koło Gorzowa można nazwać głupotą. 73-latek kierując matizem holował fiata po kolizji i bez opony z tyłu. Pojazd na feldze holował ponad 140 km ze  Szczecina. Jechali do Kostrzyna Wielkopolskiego. Mieli do pokonania jeszcze około 190 km. Wnuk siedzący w holowanym aucie nie ma prawa jazdy.

zdjęcie: poscigi.pl

Wszystko wydarzyło się we wtorek po godz. 16.00 na S3 koło Gorzowa pomiędzy węzłami Gorzów Zachód i Południe. Patrol gorzowskiej drogówki zauważył dziwne holowanie. Matiz ciągnął fiata siecento. Uwaga. Z tyłu fiata nie było opony. Jechał na feldze. Policjanci natychmiast zatrzymali matiza, który ciągnął fiata.

Za kierownicą matiza siedział 73-latek. Fiat był przywiązany do matiza sznurkiem do snopowiązałki. W dodatku holowany fiat to samochód po wypadku. Fiatem kierował wnuk 73-latka. – 73-latek w taki sposób holował fiata aż ze Szczecina – mówi nadkom. Marek Waraksa, naczelnik gorzowskiej drogówki. Przejechali więc 140 km. To nie koniec. 73-latek przyznał, że jadą do Kostrzyna Wielkopolskiego. Mieli więc do pokonania jeszcze około 190 km. – Okazało się również, że 23-latek nie ma prawa jazdy – informuje nadkom. Waraksa.

Na pomysł holowania uszkodzonego auta wpadł 73-latek. Postanowił pomóc zaoszczędzić wnukowi kosztów lawety. 23-latek kupił rozbitego fiata w Szczecnie za 300 zł., teraz zapłacić dużo więcej. Obaj zostali ukarani mandatami po 1 tys. zł. Samochód został odholowany z S3 na parking na koszt właściciela. Zapłaci on również za jego postój na parkingu. W sumie z mandatami zapłacą nie mniej niż 2,5 tys. zł.

Policjanci przyznają, że jeszcze czegoś takiego nie widzieli. -  W mojej 21-letniej pracy nie spotkałem się z podobnym holowaniem auta – mówi nadkom. Waraksa. Całe szczęcie, że nie doszło do tragedii. – Takie zachowanie można nazwać tylko głupotą i skrajną nieodpowiedzialnością – kwituje nadkom. Waraksa.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne