Aby uniknąć rozpoznania zasłaniali się parasolami - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 29 marca 2018

Aby uniknąć rozpoznania zasłaniali się parasolami

 Właścicielka mieszkania spłoszyła złodziei, jednak zdążyli oni zabrać pieniądze i biżuterię o łącznej wartości 20 000 złotych. Sprawców nagrały kamery. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

zdjęcie: policja.gov.pl

Do przestępstwa doszło w połowie marca 2018 roku. Do jednego z mieszkań przy ulicy Śniegockiej włamało się dwóch mężczyzn. Nie spodziewali się jednak, że nagle do lokalu wróci jego właścicielka. Kobieta zaczęła krzyczeć. Sprawcy uciekli zabierając ze sobą skradzioną biżuterię i gotówkę.

Złodziei nagrały kamery monitoringu – aby uniknąć rozpoznania zasłaniali się otwartymi parasolami. Ustalaniem I zatrzymaniem sprawców zajęli się policjanci ze śródmiejskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu.

 Przesłuchania świadków, przeglądanie nagrań oraz ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły do „namierzenia” samochodów, jakimi jeździli podejrzani, a także do zatrzymania jednego z nich.

36-letni mieszkaniec Warszawy został zatrzymany w swoim domu. Usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


(KSP/ab)
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne