10-letni Mikołaj pomógł uratować człowieka - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 20 marca 2018

10-letni Mikołaj pomógł uratować człowieka

10-letni Mikołaj jako pierwszy zauważył mężczyznę, który położył się na torach kolejowych. Powiadomił dorosłych, dzięki czemu nie doszło do tragedii.

zdjęcie: policja.gov.pl

Młodszy inspektor Piotr Bielewski kiedy dowiedział się o takim przebiegu interwencji, postanowił odwiedzić małego bohatera podczas lekcji i osobiście pogratulować chłopcu. 10-letni Mikołaj odebrał z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Łasku dyplom uznania, maskotkę "Komisarza Błyska" i inne upominki. Cała klasa nagrodziła Mikołaja gromkimi brawami, a rodzice i bliscy chłopca nie kryli łez wzruszenia. Mikołaj jest uczniem IV klasy Szkoły Podstawowej w Kolumnie. To tu uczy się jak udzielać pierwszej pomocy i jak reagować w różnych sytuacjach.

Zdarzenie miało miejsce 8 marca 2018 roku po godzinie 18.00 w rejonie dworca kolejowego w Kolumnie. Mikołaj wraz z mamą oczekiwali na przyjazd pociągu, którym miała przyjechać starsza siostra Mikołaja. W pewnym momencie chłopiec zauważył, jak mężczyzna, który przechodził przez przejazd kolejowy, położył się na torach. Mikołaj zareagował natychmiast i zaczął wzywać pomocy i razem z innym świadkiem pomógł ściągnąć desperata z torowiska.

 Mama chłopca zadzwoniła po policję. Po krótkiej chwili na miejsce przyjechał policyjny patrol, który zajął się mężczyzną. Dzięki takiej postawie 10-latka nie doszło do tragedii. Komendant podkreślił, jak ważna jest szybka reakcja w takich sytuacjach. Zaprosił też całą klasę Mikołaja na wycieczkę do komendy, a każdy uczeń otrzymał opaskę odblaskową. W wywiadzie dla TVN 24 chłopiec skromnie oświadczył, że postąpił tak, bo "serce mu to podpowiadało".
(KWP w Łodzi / mw)
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne