Włamał się na konto zamordowanej nastolatki i wysyłał wiadomości do jej znajomych - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

wtorek, 13 lutego 2018

Włamał się na konto zamordowanej nastolatki i wysyłał wiadomości do jej znajomych

Nastolatka bawiła się na „osiemnastce”  w jednym z popularnych klubów  miasta. Alicja miała przespać się u koleżanki i rano być w domu. Zamiast nastolatki do drzwi domu zapukała policja z najgorszą informacją jaką może usłyszeć rodzic: „pani córka nie żyje".

zdjęcie:facebook
Policji szybko udało się zatrzymać mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo młodej kobiety. Mieszkaniec Rybnika próbował zacierać ślady przestępstwa, jednak stróże prawa nie dali się zwieść. 
Ale na tym dramat rodziny nie skończył się, ktoś włamał się na jej konto facebookowe i wysyła do jej koleżanek i kolegów przerażające wiadomości. Wskazówki szyfrowane alfabetem Morse'a, a w nich ukryte nazwiska i słowo "oni zabili".

 Tak wyglądały wiadomości do znajomych zmarłej nastolatki. 


Znajomi Alicji bardzo emocjonalnie komentują zachowanie hakera, który w ten sposób korzystała z konta Alicji.
"Nie mam pojęcia, co ta osoba, która dodaje te posty, pisze z jej konta itp. musi mieć w głowie. Nie potrafię sobie tego wyobrazić... aż strach sobie pomyśleć o tym człowieku” pisze znajoma Alicji".

Prokuratura zwróciła się do Facebooka z wnioskiem o zabezpieczenie danych z konta nastolatki oraz o zablokowanie profilu. – Prokurator wystąpił o zabezpieczenie danych do Facebooka, co do których mamy nadzieję, że pozwolą na identyfikację sprawcy. Konto zostały zablokowane, ale mamy informacje, że ktoś utworzył kolejne, posługując się tymi samymi danymi osobowymi. Informacja ta została przekazana do Facebooka, ale nie mamy jeszcze informacji, że konto zostało zablokowane –wyjaśnia w rozmowie z Gazeta.pl Rafał Łazarczyk, zastępca prokuratora rejonowego w Rybniku.

źródło: damianmaliszewski/ prostozmostu24/ wiadomosci.wp.pl/ gazeta.pl/ 

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...