Ukradli łóżko szpitalne i już szli na złom. Spotkali Policję - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

wtorek, 20 lutego 2018

Ukradli łóżko szpitalne i już szli na złom. Spotkali Policję

Dwaj mężczyźni z Gdańska zabrali łóżko z domu pomocy społecznej, po czym chcieli sprzedać je jako złom. Mieli pecha – po kilkunastu minutach złodzieje wpadli na policjantów.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

W piątek o godzinie 9:30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży łózka szpitalnego o wartości 1500 złotych, z domu pomocy społecznej w Gdańsku. Na miejsce oficer dyżurny wysłał najbliższy patrol policjantów, którym przekazał niezbędne informacje o zdarzeniu.

 Zaledwie kilkanaście minut później policjanci w trakcie dojazdu na interwencję, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy ciągnęli za sobą ukradzione łózko.
– Mężczyźni na widok umundurowanych policjantów zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu dwóch mężczyzn w wieku 44-lat zostało obezwładnionych i zatrzymanych. 

Złodzieje trafili do policyjnej celi, a odzyskane przez policjantów łóżko inwalidzkie trafiło z powrotem do pensjonariuszy z domu pomocy społecznej – informuje nadkom. Joanna Kowalik-Kosińska z pomorskiej policji.

Zatrzymani mężczyźni powiedzieli policjantom, że ukradli łózko kilkanaście minut wcześniej z przed domu pomocy i zamierzali sprzedać je w punkcie skupu złomu. Zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności


źródło: KryminalnaPolska
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...