Tajwan: silne trzęsienie ziemi, ponad 220 rannych (WIDEO) - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

środa, 7 lutego 2018

Tajwan: silne trzęsienie ziemi, ponad 220 rannych (WIDEO)

Co najmniej cztery osoby zginęły, a 225 zostało rannych w trzęsieniu, które uderzyło w pobliżu nadmorskiego miasta tuż przed północą.

Rescue services search for people in a damaged building on February 7, 2018 in Hualien, eastern Taiwan. Ritchie B. Tongo / EPA

Epicentrum trzęsienia znajdowało się w odległości ok. 20 km od turystycznego miasta Hualien. Zawalił się tam jeden z hoteli. To właśnie w tym mieście śmierć poniosły dwie osoby.

Ratownicy próbowali dostać się do budynków, a mieszkańcy patrzyli zza porośniętych kordem dróg. Inni mówili o panice po trzęsieniu ziemi.

"Restauracja była otwarta, kiedy to się stało", powiedział Lin Ching-wen, właściciel restauracji  w pobliżu szpitala wojskowego.

"Złapałem moją żonę i dzieci, uciekliśmy,  próbowaliśmy ratować ludzi" - powiedział Ching-wen, właściciel restauracji w pobliżu szpitala wojskowego.

W środę prezydent Tsai Ing-wen udał się na miejsce katastrofy, by pomóc w akcji ratunkowej.

"Prezydent zwrócił się do rządu aby natychmiast uruchomiły" mechanizm awaryjny "i pracowały w najszybszym tempie w zakresie pomocy ofiarom katastrof" - powiedział w swoim oświadczeniu biuro Tsai.

źródło: nbcnews/ pap/ gloswojewodzki

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...