Tajemnicza śmierć na Polesiu. Trzy ciała w mieszkaniu - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

sobota, 3 lutego 2018

Tajemnicza śmierć na Polesiu. Trzy ciała w mieszkaniu

Zwłoki dwóch mężczyzn i kobiety zostały odnalezione w piątek wieczorem w mieszkaniu przy ul. 6 Sierpnia w Łodzi. Prawdopodobnie są to ofiary zatrucia tlenkiem węgla. – Policyjni technicy zabezpieczają ślady w mieszkaniu. Śledztwo prowadzi prokuratura – informuje Aneta Sobieraj z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.Trzy ciała w mieszkaniu w Łodzi Foto: Michał Legierski / Edytor

W piątek około 21 policja otrzymała zgłoszenie od jednego z lokatorów kamienicy. Powiedział dyżurnemu, że niepokoi się o swoich sąsiadów z parteru. Nie widział ich od miesiąca, a nie wspominali nic o wyjeździe. 
Pukał wielokrotnie do drzwi, ale nikt nie otwierał. Zaniepokojony sytuacją poprosił o sprawdzenie mieszkania.

Patrol policji, który zjawił się na miejscu, również pukał do drzwi, ale efekt był ten sam. Mundurowi świeci latarkami przez okna, ale niczego podejrzanego nie zauważyli. Postanowili jednak wezwać straż pożarną. – Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej. Strażacy udzielili wsparcia policji w dostaniu się do zamkniętego mieszkania – mówi Jędrzej Pawlak z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Łodzi.

Strażacy weszli do mieszkania przez okno. W środku znaleźli ciała trzech osób. Dwóch kobiet, w wieku 35 i 61 lat oraz 37-letniego mężczyzny. Policjanci rozpytywali mieszkańców kamienicy, czy w mieszkaniu działo się coś podejrzanego. Nikt nie słyszał żadnych niepokojących odgłosów.

Strażacy sprawdzili mieszkanie pod kątem obecności w nim trujących gazów. Stężenia nie zostały przekroczone, natomiast nie wykluczają że mogło dojść do zaczadzenia trzech osób. Ponieważ ciała mogą leżeć nawet od miesiąca ogień w piecu zgasł, a tlenek węgla mógł się ulotnić z mieszkania. – Zachęcamy wszystkich do montowania w mieszkaniach i domach czujników tlenku gazu. Te niewielkie urządzenia mogą uratować życie – podkreśla Jędrzej Pawlak.

Czujki alarmują gdy w powietrzu jest tlenek węgla, który jest gazem bezwonnym i silnie trującym, dlatego nazywany jest cichym zabójcą. Szczególnie w okresie zimowym dochodzi do wielu zaczadzeń. Przyczyną najczęściej jest niesprawna instalacja kominowa i kanały wentylacyjne. Dlatego strażacy przypominają o ich czyszczeniu oraz wykonywaniu okresowych przeglądów kominiarskich.

źródło: FAKT24.PL

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...