Sprzedała dziecko, a w tym czacie pobierała 500 + na jego wychowanie - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

środa, 7 lutego 2018

Sprzedała dziecko, a w tym czacie pobierała 500 + na jego wychowanie

Kobieta sprzedała swoje 3-letnie dziecko bułgarskiej rodzinie, a sama w tym czasie pobierała świadczenie na jego wychowanie. Dzięki międzynarodowej współpracy policji, chłopiec niebawem wróci do Polski. Nieodpowiedzialnej matce grozi 5 lat więzienia.W miniony piątek z będzińskimi stróżami prawa skontaktowali się pracownicy tamtejszego ośrodka pomocy społecznej. Zaniepokojeni zniknięciem 3-letniego dziecka i jego matki, zwrócili się o pomoc do mundurowych. Oprócz miejscowych policjantów, do działań wkroczyli także kryminalni z Zespołu do walki z Handlem Ludźmi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 

Następnego dnia, w jednym z hoteli na terenie powiatu będzińskiego, stróże prawa znaleźli matkę chłopca. Okazało się, że kobieta ma także drugie, 9-letnie dziecko, które wychowują członkowie rodziny. Początkowo 30-latka nie chciała sprecyzować miejsca, ani podać namiarów na osoby, do których trafił młodszy syn. Przekazała tylko, że 3-latek przebywa w Warnie. 

Kryminalni rozpoczęli poszukiwania chłopca. Zdobyli informacje o miejscach, w których mogło przebywać dziecko. Za pośrednictwem oficerów Biura Międzynarodowej Współpracy Komendy Głównej Policji, śląscy policjanci skontaktowali się z bułgarskimi stróżami prawa i przekazali swoje ustalenia. W ramach międzynarodowej współpracy, tamtejsi policjanci sprawdzili przekazane im adresy. W nocy z soboty na niedzielę, w jednym z mieszkań znaleźli 3-latka. Całe i zdrowe dziecko trafiło do bułgarskiej placówki, skąd wkrótce wróci do Polski.

Kryminalni ustalili, że chłopiec przebywał poza granicami naszego kraju od listopada. W tym czasie jego matka pobierała w Polsce comiesięczne świadczenie wychowawcze.

Wczoraj w prokuraturze w Będzinie 30-latce został przedstawiony zarzut. Kobieta została objęta policyjnym dozorem i ma zakaz opuszczania kraju. Materiały w tej sprawie zostały przekazane do sądu rodzinnego, gdzie zapadnie decyzja o dalszym losie dziecka. Za narażenie 3-latka na niebezpieczeństwo nieodpowiedzialnej matce grozi nawet 5 lat więzienia.

bedzin.slaska.policja.gov« PREV
NEXT »

Popularne

loading...