Przez 4 lata wykorzystywał seksualnie swoje wnuczki! Dziewczynki poskarżyły się tacie - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 19 lutego 2018

Przez 4 lata wykorzystywał seksualnie swoje wnuczki! Dziewczynki poskarżyły się tacie

Według ustaleń śledczych, 60-letni mężczyzna miał gwałcić swoją 9-letnią wnuczkę. Wobec jej siostry, która jest w tym samym wieku dopuścił się innych czynności seksualnych. Dramat dziewczynek trwał przez 4 lata.

zdjęcie ilustracyjne

– Z naszych ustaleń wynika, że mężczyzna dopuszczał się przestępstw wobec swoich wnuczek w okresie od 2014 roku do 5 lutego 2018 roku – wyjaśnia Marcin Witkowski, prokurator rejonowy w Wałbrzychu w rozmowie z dziennikarzami Gazety Wrocławskiej.

– Obie dziewczynki były w tym okresie regularnie przekazywane przez swoich rodziców pod opiekę dziadka. Sprawa wyszła na jaw, kiedy jedna z dziewczynek poskarżyła się swojemu ojcu i zarazem synowi oskarżonego na bóle w okolicach narządów płciowych – dodaje Witkowski.

Ojciec dwóch 9-latek potraktował skargi córki poważnie i natychmiast zażądał od ich dziadka wyjaśnień oraz zgłosił sprawę organom ścigania. Dziewczynki zostały przebadane przez lekarza oraz przesłuchane w obecności psychologa. Zdobyty materiał dowodowy pozwolił na postawienie 60-latkowi zarzutów a prokuratura zawnioskowała o jego tymczasowe aresztowanie.

Prokurator przedstawił mieszkającemu w Wałbrzychu Markowi S. dwa zarzuty. Jeden dotyczy zgwałcenia swojej 9-letniej wnuczki, drugi natomiast dopuszczenia się wobec siostry dziewczynki innej czynności seksualnej. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy. Za popełnione czyny grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: Gazeta Wrocławska/ KryminalnaPolska
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...