Próbowali wyłudzić haracz, bili, grozili, że zastrzelą - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 22 lutego 2018

Próbowali wyłudzić haracz, bili, grozili, że zastrzelą

Na wniosek śródmiejskich policjantów i prokuratora sąd zastosował 3-miesięczne tymczasowe aresztowania wobec 20-letniego Kamila F. i o 4 lata starszego Ernesta P. Mężczyźni weszli do jednego z nocnych klubów na warszawskim Śródmieściu i zaczęli szarpać oraz bić pięściami personel, a także klientów, żądając wypłacenia im 500 zł. Grozili przy tym obsłudze zabiciem i użyciem broni. Napastnikom nie udało się wymusić pieniędzy tylko dlatego, że kiedy wyszli na chwilę przed klub zostali zatrzymani przez policjantów. Po wytrzeźwieniu obaj stanęli pod zarzutem usiłowania wymuszenia rozbójniczego, za co grozi im kara nawet 10 lat więzienia. Prokuratura i Policja prosi o zagłaszanie się świadków i pokrzywdzonych w tej sprawie.

zdjęcie: policja.gov.pl
Kilka minut po godzinie 1:00 w nocy 24 – latek i jego o 4 lata młodszy kolega podjechali taksówką do jednego z nocnych klubów na warszawskim Śródmieściu. Od wejścia zaczęli awanturę z klientami. Podeszli do jednego ze stolików, przy którym siedziało dwóch mężczyzn i zaczęli ich wyzywać, szarpać za ubrania, a następnie okładać pięściami po głowie. Kiedy w obronie gości stanął barman i pracownik szatni, agresja została przeniesiona na nich.
Mężczyźni bili ich pięściami po całym ciele, grozili, że ich zastrzelą i jeśli nie dostaną za chwilę 500 zł. pojadą po swoich kolegów i wszystko zniszczą.
Przerażeni całą sytuacją pracownicy prosili napastników, żeby przestali ich bić, ponieważ oni nie mają pieniędzy i żeby przyszli po nie później.  W taki sposób Kamil F. i Ernest P. wyszli na chwilę przed lokal. Nie przewidzieli jednak, że drzwi posiadają elektromagnes i zatrzasną się. Nie mogąc wrócić do lokalu mężczyźni, kapali w drzwi, próbując je sforsować. Ich zamiar jednak powstrzymali policjanci z wydziału wywiadowczo - patrolowego, którzy zatrzymali nietrzeźwych agresorów.
Obaj mężczyźni trafili do policyjnych cel.  Śródmiejscy kryminalni przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady i przyjęli zawiadomienie od pobitych mężczyzn.
Po zebraniu dowodów, jednoznacznie wskazujących na udział zatrzymanych w przestępstwie, prokurator przedstawił im zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Następnego dnia obaj mężczyźni stanęli przed sądem. Ten na wniosek policjantów i prokuratury zastosował wobec nich 3-miesięczne tymczasowe aresztowanie. Teraz w zależności od decyzji sądu podejrzani mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat.  
W ramach prowadzonego śledztwa Prokuratura Warszawa Śródmieście-Północ oraz policjanci w Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu proszą o zgłaszanie się świadków i osób pokrzywdzonych w tej sprawie do Komendy Rejonowej Policji Warszawa I przy ul. Wilczej 21, tel. numer  22/ 60 391 30 lub 22/ 60 391 64.
rk/mbr

« PREV
NEXT »

Popularne