Pijani zostawili w domu 4 dzieci w tym niemowle - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 26 lutego 2018

Pijani zostawili w domu 4 dzieci w tym niemowle

W nocy z 22 na 23 lutego tuż po godz. 22.00, miejscowa Policja  otrzymała ananimowe zgłoszenie ,  dotyczące płaczu dziecka dochodzącego z jednego z mieszkań na terenie Oświęcimia. 

zdjęcie: policja.gov.pl

Funkcjonariusze udali pod wskazany adres. Nie mieli problemu ze znalezieniem mieszkania, gdyż już na klatce schodowej usłyszeli płacz dziecka. W mieszkaniu, gdzie panował ogólny nieład  przebywało  dwoje dzieci w wieku 10 i 12 lat, a na łóżku leżał płaczący niemowlak. Policjanci natychmiast zajęli się dziećmi, na miejsce wezwali również Pogotowie Ratunkowe, w celu sprawdzenia ich stanu zdrowia. W międzyczasie do mieszkania wrócili rodzice dzieci: 36 – letni mężczyzna oraz jego 30 – letnia żona. Oboje byli pijani. 

Pod ich opieką znajdowało się czwarte, 7 - letnie dziecko.  Chcąc uniknąć konsekwencji swojego rażącego zachowania rodzice odmówili poddania się badaniu stanu trzeźwości i zaczęli znieważać policjantów. Szybko zostali jednak zatrzymani i trafili do oświęcimskiej komendy Policji.  Badanie stanu trzeźwości  matki wykazało 2,83 promile alkoholu, natomiast ojca 2,64 promile alkoholu.  Czwórka ich dzieci po badaniach lekarskich została przewieziona do jednej z placówek opiekuńczych, a następnie oddana pod opiekę wychowawców.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia małoletnich na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, a także znieważenia policjantów, wobec rodziców wszczęte zostało postępowanie.  Dodatkowo o sprawie został powiadomiony Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich, który podejmie dalsze decyzje opiekuńcze. Za  narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia małoletnich grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za znieważenie funkcjonariusza, grozi kara do  1 roku pozbawienia wolności.

W ujawnieniu skrajnej nieodpowiedzialności rodziców, ogromne znaczenie miała reakcja osoby postronnej.  Gdyby nie to zgłoszenie sytuacja dzieci, z całą pewnością nie uległaby poprawie,  a rodzice w dalszym ciągu zaniedbywaliby swoje obowiązki wobec nich.  Apelujemy więc o reagowanie i zgłaszanie przypadków ujawnionych zaniedbań wobec dzieci. Wystarczy jeden telefon do służb ratunkowych.
« PREV
NEXT »

Popularne