Obrona Polski i podstawowych wartości. "Czuję dumę i radość" - Marszałek Sejmu dziękuje węgierskiemu Parlamentowi - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

czwartek, 22 lutego 2018

Obrona Polski i podstawowych wartości. "Czuję dumę i radość" - Marszałek Sejmu dziękuje węgierskiemu Parlamentowi

"Głos węgierskiego parlamentu broni nie tylko Polski, ale podstawowych wartości, jakimi winna rządzić się Unia Europejska, jako wspólnota suwerennych państw, niezawiśle decydujących o losie swych obywateli. Decyzję Zgromadzenia Narodowego przyjąłem z radością i dumą" - napisał w specjalnej korespondencji Marek Kuchciński. Adresatem listu jest László Kövér, przewodniczący węgierskiego Parlamentu, który we wtorek przyjął uchwałę o wspieraniu Polski wobec nacisków ze strony Unii Europejskiej.


zdjęcie: sejm.gov.pl


Jak podkreślił w liście Marszałek Sejmu, informację o uchwale przyjął z "największą radością i dumą". "Historii uczymy się, aby na podstawie zdobytej wiedzy móc lepiej przewidzieć wydarzenia w przyszłości. 

Podobnie, w pracach parlamentów bywają uchwały, które przynoszą skutki doniosłe historycznie. Jestem przekonany, że Uchwała węgierskiego parlamentu w sprawie wsparcia dla procesu reform w Polsce nawiązuje do najlepszych tradycji polsko-węgierskiej przyjaźni i na kolejne pokolenia kładzie fundamenty współpracy strategicznej między naszymi państwami" - napisał Marek Kuchciński.

Pierwszą informację o pracach Zgromadzenia Narodowego nad deklaracją poparcia dla Polski w sporze z Brukselą, przedstawił w sobotę podczas 20. Konferencji Europa Karpat Richárd Hörcsik. Przewodniczący Komisji ds. UE Parlamentu węgierskiego powiedział wówczas w Przemyślu: "W demokracji mamy wolność słowa i prawo głosu. Także wobec Brukseli".

sejm.gov.pl
« PREV
NEXT »

Popularne