Ludzie pili ścieki! Dwóch biznesmenów zatruło polską wodę - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 21 lutego 2018

Ludzie pili ścieki! Dwóch biznesmenów zatruło polską wodę

Prokuratura Okręgowa w Tarnowie ustaliła, że właściciele ubojni pod Bochnią przez prawie dwa lata odprowadzali ścieki przemysłowe do potoku, co bardzo szybko spowodowało znaczne zanieczyszczenie wody pitnej. Wszystko wyszło na jaw w 2017 roku, gdy woda z ujęcia Chrostowa na rzece Stradomka została pobrana i zbadana przez sanepid. 

zdjęcie ilustracyjne: pixabay


W trakcie śledztwa trwającego ponad rok dowiedziono, że dwaj właściciele zakładu – Krzysztof T. oraz Jacek T. odprowadzali zanieczyszczenia do pobliskiego potoku oraz przekazywali zbyt dużą ilość nieczystości do oczyszczalni w Łapanowie – znacznie większą, niż jednostka była w stanie przyjąć. 

Co więcej, według przepisów ścieki przekazywane do oczyszczalni powinny być już po procesie wstępnego oczyszczenia, natomiast właściciele ubojni dostarczali nieczystości między innymi z tkankami zwierzęcymi, co jest niedozwolone.
Właściciele ubojni oraz urzędnik z Gminnego Zakładu Komunalnego, który nie dopełnił swoich obowiązków zostali bezzwłocznie zatrzymani oraz doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie. 

Tam postawiono im zarzuty związane z przestępstwami przeciwko środowisku. Wobec wszystkich podejrzanych zastosowano także środki zapobiegawcze – zakaz opuszczania kraju, poręczenie majątkowe oraz dozór policji.

źródło:sledczy24
« PREV
NEXT »

Popularne