Dawali zgwałconej 200 tys. zł za zmianę zeznań. Adwokat i radca prawny mogą trafić za kraty - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

środa, 21 lutego 2018

Dawali zgwałconej 200 tys. zł za zmianę zeznań. Adwokat i radca prawny mogą trafić za kraty

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali trzech mężczyzn w sprawie nakłaniania pokrzywdzonej do zmiany zeznań. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Zdjęcie:policja.gov.pl
Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej z wydziału dw. z korupcją zatrzymali na polecenie prokuratury 3 mężczyzn, którzy mieli nakłaniać pokrzywdzoną w spraw gwałtu do zmiany zeznań.

Sprawca przestępstwa wraz z adwokatem i radcą prawnym przekazali 20 tys. zł pokrzywdzonej kobiecie, w zamian za obietnicę zmiany zeznań. Kobieta poinformowała o tym zajściu śledczych, którzy natychmiast zajęli się tą sprawą.
– W związku z charakterem czynów pokrzywdzona mała zostać przesłuchana przed sądem.  Przed wyznaczonym terminem przesłuchania skontaktował się z nią radca prawny jej pracodawcy. W zamian za założenie przez kobietę zeznań o treści pozwalającej uniknąć pracodawcy odpowiedzialności karnej, zaproponował jej kwotę 200 tysięcy złotych – informuje Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

– W grudnia 2017 roku kobieta spotkała się z trzema osobami. W trakcie spotkania  przekazano jej 20 tysięcy złotych. Została pouczona o treści zeznań, jakie ma złożyć przed sądem. Podyktowano jej również pismo do prokuratury rejonowej zawierającej prośbę o umorzenie postępowania. Celem podejmowanych wobec kobiety działań było udaremnienie prowadzonego postępowania karnego. Zamierzonego celu nie osiągnięto, bowiem kobieta powiadomiła prokuraturę –wyjaśnia Wawryniuk.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli m.in. zarzuty nakłania kobiety do złożenia określonej treści zeznań oraz usiłowania udaremnienia postępowania karnego. Za tego typu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.
Wobec wszystkich podejrzanych sąd zastosował dozór policji oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzona. Wobec radcy prawnego i adwokata zakazy wykonywania zawodów, a wobec pracodawcy poręczenie majątkowe  w kwocie 100 tysięcy złotych.

źródło: Policja / Fakt24/ KryminalnaPolska

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...