Chciał przejechać policjanta, wiózł go na masce przez kilkaset metrów - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

niedziela, 11 lutego 2018

Chciał przejechać policjanta, wiózł go na masce przez kilkaset metrów

Podczas prowadzonej interwencji przez policjanta wydziału kryminalnego, 21-letniego mężczyzny będąc pod wpływem środków odurzających, próbował przejechać funkcjonariusza.

zdjęcie: chojnice.policja.gov.pl


Wczoraj około południa na trasie Czersk-Łąg policjant podjął interwencję wobec dwóch młodych mężczyzn stojących przy zaparkowanym samochodzie na poboczu drogi .W chwili kiedy funkcjonariusz zawrócił i wysiadł z radiowozu w celu podjęcia legitymowania, mężczyźni ci wyrzucili palone papierosy, wsiedli do pojazdu i zamknęli centralny zamek w drzwiach.

Policjant podchodząc do auta okazał legitymację służbową i w tym momencie siedzący za kierownicą 21-latek odpalił silnik i ruszył w stronę funkcjonariusza. Policjant chcąc uniknąć uderzenia chwycił się maski pojazdu. kierujący nie zatrzymał się wioząc go przez kilkaset metrów, nawet nie zwolnił. Co więcej – wykonywał manewry, które skutkowały tym ,że policjant spadł na asfalt doznając obrażeń ciała. Mężczyźni nie udzielili pomocy poszkodowanemu i uciekli z miejsca zdarzenia.

Policjanci szybko ustalili sprawców napaści, którzy następnie zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, że kierujący volkswagenem golfem był pod wpływem narkotyków. Została od niego pobrana również krew do badań laboratoryjnych. Śledczy po zebraniu materiału dowodowego wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu wobec kierującego.

Za czynną napaść na funkcjonariusza oraz za kierowanie pod wpływem środków narkotycznych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


źródło: chojnice.policja.gov.pl

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...