Zatrzymani do sprawy umieszczenia napisów na drzwiach biura poselskiego - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

czwartek, 4 stycznia 2018

Zatrzymani do sprawy umieszczenia napisów na drzwiach biura poselskiego

Nakielscy kryminalni wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali dwie osoby do sprawy popisania drzwi biura poselskiego jednej z partii politycznych, mającego swoją siedzibę na terenie Nakła. 34-latek i jego 35-letnia żona już usłyszeli zarzuty. Dzisiaj zostaną przesłuchani przez prokuratora.Zgłoszenie o tym, że na drzwiach prowadzących do biura poselskiego jednej z partii politycznych ktoś w noc sylwestrową umieścił obraźliwej treści napisy, wpłynęło do dyżurnego nakielskiej komendy w  poniedziałek, 01.01.br., około 13.00. Zawiadomienie w tej sprawie złożył asystent posłów.

Od początku nie wykluczano, że czyn sprawców wyczerpuje znamiona przestępstwa, co potwierdziło się po analizie prawno-karnej zebranego w sprawie materiału dowodowego. Materiały tego postępowania zostały przekazane do oceny do prokuratury.  

Nad ustaleniem sprawców tego czynu pracowali wspólnie nakielscy kryminalni i policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Wnikliwa analiza zgromadzonego materiału dowodowego oraz praca funkcjonariuszy przyniosła spodziewane efekty.

Wczoraj, 03.01.br., policjanci ustalili osoby podejrzewane o dokonanie przestępstwa. 35-letnia kobieta i jej 34-letni mąż zostali zatrzymani około 18.30 w Nakle w miejscu zamieszkania. Oboje usłyszeli zarzut zniesławienia mogącego narazić na utratę zaufania.

Podejrzani zostaną przesłuchani przez prokuratora, który rozpatrzy wniosek jaki skierowali policjanci o zastosowanie wobec obojga policyjnego dozoru.
(art. 212 § 1 Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.)

(KWP w Bydgoszczy)
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...