Zatkali ubraniami komin sąsiadów. Zabili mężczyznę - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

sobota, 20 stycznia 2018

Zatkali ubraniami komin sąsiadów. Zabili mężczyznę

Nieumyślne spowodowanie śmierci jednego z lokatorów i narażenie kobiety na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu takie zarzuty usłyszał 54-letni mężczyzna i 69-letnia kobieta. Mieszkająca po sąsiedzku para zatkała przewód kominowy co spowodowało cofnięcie się dymu, a wraz z tym wydzielenie się tlenku węgla. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że to najprawdopodobniej było przyczyną tragedii.

Zatkali ubraniami komin | fot. Pixabay
W miniony wtorek policjanci z Inowrocławia zostali zaalarmowani przez kobietę o problemie w nawiązaniu kontaktu ze swoją rodziną zamieszkującą w jednej z kamienic w Inowrocławiu. Gdy mundurowi weszli do mieszkania znaleźli tam martwego 22-latka i 20-letnią kobietę, która wymagała pilnej pomocy medycznej.

– Inowrocławscy policjanci zebrali dowody na to, że do tragedii przyczynili się lokatorzy sąsiedniego mieszkania. Zatkali oni przewód kominowy, uszczelniając go odzieżą, co skutkowało cofnięciem się dymu oraz spalin do jednego z mieszkań. Jak ustalili biegli, poprzez takie działanie wydzielił się zabójczy tlenek węgla, co skutkowało śmiercią mężczyzny i koniecznością pilnej hospitalizacji kobiety –mówi asp. szt. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej policji.

Zebrany materiał dowodowy ocenił oskarżyciel. Do sprawy zatrzymani zostali mieszkający po sąsiedzku 69-latka i 54-latek. – Oboje usłyszeli zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci jednego z lokatorów i narażenia kobiety na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją prokuratora kobieta została objęta policyjnym dozorem, natomiast mężczyznę policjaci doprowadzili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. 54-latek trafił tymczasowo za kraty na 2 miesiące – dodaje Drobniecka.

Kodeks karny podaje, że kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności do 5 lat. Natomiast kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...