Zagrał w "Titanicu". Zdradza, ile zarobił - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

niedziela, 28 stycznia 2018

Zagrał w "Titanicu". Zdradza, ile zarobił

Reece Thompson 20 lat temu zagrał w filmie ''Titanic'' rolę irlandzkiego chłopca. Za angaż otrzymał 30 tys. dolarów. Jak się okazuje kinowy hit Jamesa Camerona również dziś dostaje pieniądze za rolę. W wywiadzie dla businessinsider.com zdradził, ile zarabia.


Reece Thompson Materiały prasowe 


Reece Thompson, w "Titanicu" Jamesa Camerona zagrał w wieku pięciu lat. Jego kariera rozpoczęła się od konkursu. Mężczyzna wspomina, że jego matka zdecydowała, by ten zagrał w większej produkcji, a nie reklamie.
- Moja mama stwierdziła: "Zróbmy to, będzie fajnie, nawet jeśli film będzie do bani, spróbujmy". - Po latach okazało się, że to jeden z najbardziej dochodowych filmów w historii, więc to nie była zła decyzja - zdradził w rozmowie z businessinsider.com.

Reece Thompson w "Titanicu" zagrał irlandzkiego chłopca, pasażera trzeciej klasy, który razem z rodziną ginie w kajucie podczas katastrofy. 
Mężczyzna przyznaje dziś, że nie pamięta zbyt wiele z planu zdjęciowego. Dodał, że największy problem sprawiał mu irlandzki akcent. - W tak młodym wieku trudno było mi zmienić wymowę słów - nie rozumiałem nawet, co to ''akcent'' - wspomina.
Dziś Reece Thompson ma 25 lat i nie jest związany z branżą filmową. Za rolę w produkcji otrzymał 30 tys. dolarów. Mimo tego, że od premiery hitu minęło już 20 lat, Thompson przyznał, że wciąż dostaje tantiemy.

- Zwykle tantiemy wynoszą 200-300 dolarów rocznie. Kwota była większa, gdy film ukazał się w wersjach VHS, DVD i Blu-ray - przyznaje. - To dziwne, bo na co dzień o tym nie myślę. To nie jest tak, że czekam na nowy czek z ''Titanica''. Kiedy go dostaję, myślę raczej: Och, fajnie, dodatkowe 100 dolarów - mówi Thompson.
Przypomnijmy, że ''Titanic'' jest drugą najbardziej dochodową produkcją w historii kina. W  1997 roku zarobił 2,2 miliarda dolarów. Film zdobył 11 Oscarów.
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...