Zabójczy urok, seks, valium i fortuna – morderczynię z Nicei dopadł wreszcie sąd - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

środa, 17 stycznia 2018

Zabójczy urok, seks, valium i fortuna – morderczynię z Nicei dopadł wreszcie sąd

"Czarna wdowa z Riwiery" rozkochiwała w sobie starszych panów, a następnie truła lub mordowała. Sąd w Nicei zajął się sprawą 57-letniej kobiety. 


Na trop 57-latki okrzykniętej przez francuskie media "Czarną wdową z Riwiery" śledczy wpadli po śmierci 60-letniego Michela Kneffela w lipcu 2011 roku. Patricia Dagorn była wówczas jego kochanką. Policja nie znalazła wtedy dowodów na to, że kobieta mogła być zamieszana w sprawę tragicznej śmierci Kneffela. Jego ciało znaleziono w kałuży krwi w mieszkaniu w Nicei.

Rok później "Czarna wdowa z Riwiery" została oskarżona o zaatakowanie 87-letniego Roberta Mazereau, u którego kobieta mieszkała w zamian za seks. Podczas dochodzenia znaleziono u kobiety butelki valium oraz należące do innych mężczyzn książeczki czekowe, dowody osobiste i karty ubezpieczeniowe.

Śledczy powiązali te fakty z nierozwiązaną sprawą zagadkowej śmierci 85-letniego Francesco Filippone, zmarłego w 2011 roku. Jego zwłoki znaleziono w wannie w domu w Mouans-Sartoux w pobliżu Cannes. Dagorn zrealizowała wystawione przez mężczyznę czeki na 21 tys. euro. 85-latek przekazał kobiecie te pieniądze, aby mogła otworzyć własny sklep z biżuterią.

Śledczy ustalili, że w latach 2011-2012 Patricia Dagorn zawiązała znajomości z co najmniej 20 mężczyznami, głównie przez agencje matrymonialne we Francji i Szwajcarii. Prowadzący śledztwo Jean-Michel Prêtre nazwał kobietę mianem "uwodzicielskiej manipulantki".

Świadkami w sprawie "Czarnej wdowy z Riwiery" są dwaj mężczyźni – jej niedoszłe ofiary. Dagorn miała podawać valium 82-letniemu Ange Pisciotta oraz 91-letniemu Robertowi Vaux. Mężczyźni dawali Dagorn czeki, by mogła zapłacić rachunki, czy załatwić inne sprawy, kiedy sami gorzej się czuli i nie mogli tego zrobić.

– Była dla mnie niczym promień słońca w środku zimy. Kiedy jesteś z młodszą kobietą, zdajesz sobie sprawę, że to nie będzie trwać wiecznie. Ale nie jesteś w stanie sam zakończyć takiego związku, chyba że jesteś masochistą

– przyznał 91-latek.
Vaux, emerytowany marynarz, zakończył znajomość po tym, jak jego lekarz ostrzegł go, że jego życie jest zagrożone, a adwokat poinformował, że Patricia Dagorn wystąpiła w jego imieniu o zmianę w zapisie testamentu.
Wyrok w sprawie „Czarnej wdowy z Riwiery” ma zapaść w piątek.
rmf24.pl/marma/Fot. Twitter Nice-Matin
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...