Turcja: 11 zabitych, 46 rannych w wypadku autokaru - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

sobota, 20 stycznia 2018

Turcja: 11 zabitych, 46 rannych w wypadku autokaru

Jedenaście osób zginęło, a 46 zostało rannych w nocy z piątku na sobotę na północnym zachodzie Turcji w wyniku uderzenia autokaru w drzewa znajdujące się przy drodze. Jadący z Ankary autokar wiózł na narty rodziny z dziećmi.

Autokar zmierzał do miasta Bursa u północnego podnóża masywu Uludag; do wypadku doszło w okolicy miasta Eskisehir.

Pasażerami były głównie rodziny z dziećmi jadące na ferie do położonego niedaleko Bursy ośrodka narciarskiego - poinformowała agencja prasowa Dogan. Nie wiadomo, czy wśród ofiar śmiertelnych są również dzieci.

Na razie nie jest jasne, co spowodowało, że autobus zjechał na pobocze przy dobrych warunkach atmosferycznych i na pustej drodze. Jezdnia nie była ani mokra, ani zamarznięta - mówił gubernator prowincji Eskisehir, Ozdemir Cakacak, cytowany przez agencję Dogan. Dwaj kierowcy, którzy doznali lekkich obrażeń, zostali zatrzymani. W sprawie wypadku wszczęto dochodzenie.

Turcja ma jedne z najtragiczniejszych statystyk, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drogach. Z oficjalnych danych wynika, że w 2016 roku doszło tam do ponad miliona wypadków, w których śmierć poniosło 7300 osób. 
źródło informacji: pap.pl
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...