Tragedia w 5 gwiazdkowym hotelu. Znaleziono ciało kobiety i jej 7-letniego synka - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

niedziela, 14 stycznia 2018

Tragedia w 5 gwiazdkowym hotelu. Znaleziono ciało kobiety i jej 7-letniego synka

W pięciogwiazdkowym Ritz-Carlton w Hongkongu doszło do okrutnego morderstwa. 14 stycznia rano policja została poinformowana telefonicznie, że w jednym z hoteli kobieta i jej syn popełnili samobójstwo. Na miejscu śledczy zorientowali się, że zostali wprowadzeni w błąd. Zatrzymano 66-letni Chana, męża kobiety, któremu postawiono zarzuty.

Morderstwo w Hong Kongu ISAAC LAWRENCE / AFP 

Jak podał portal scmp.com, 66-letni mężczyzna, który usłyszał zarzut morderstwa żony i syna, pochodzi z Korei Południowej. Razem z żoną i siedmioletnim synem od 6 stycznia mieszkali w hotelu Ritz-Carlton w Hongkongu. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Wciąż utrzymuje, że jego najbliżsi popełnili samobójstwo. Kluczowe w tej sprawie mogą być zeznania córki mordercy, która prawdopodobnie była świadkiem zdarzenia. W tej chwili dziewczynka przebywa pod opieką lekarzy i psychologów.

Do tej pory śledczy ustalili, że zarówno morderca, jak i jego żona od lat leczyli się psychiatrycznie. Feralnej nocy z soboty na niedziele najprawdopodobniej doszło do awantury pomiędzy małżonkami, która zakończyła się tragicznie. 

Gdy policjanci wkroczyli do pokoju hotelowego zastali 66-latka ubranego tylko w kalesony i koszulkę. W sypialni natomiast leżeli martwi kobieta z synem, którzy mieli liczne rany. Zadano je nożem z 13-centymetrowym ostrzem, znalezionym na miejscu zdarzenia.Mężczyzna utrzymuje, że nie miał z tym nic wspólnego.

Policjanci w pierwszej chwili zastanawiali się, czy sprawca zdarzenia jest pijany, czy naćpany, ponieważ sprawiał wrażenie nieobecnego. Został aresztowany i przewieziony do szpitala Queen Elizabeth w Hongkongu. - Współpracujemy z policją, która prowadzi śledztwo w naszym hotelu, ponieważ zależy nam na rozwiązaniu tej szokującej sprawy. 

Nie chcemy, by nasi klienci pomyśleli, że w sieci naszych hoteli jest niebezpiecznie. Ich bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem - powiedziała na łamach portalu rzeczniczka Ritz-Carlton w Hong Kongu.

- Z tego, co udało nam się ustalić, w pokoju nie widać śladów walki. Wszystko wskazuje na to, że morderca zaatakował swoje ofiary podczas snu. Nie znamy motywu zbrodni, ale w najbliższych dniach pewnie go poznamy - dodał Yip Chun-man, inspektor nadzorujący śledztwo.
Władze zaklasyfikują sprawę jako morderstwo-samobójstwo.

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...