Tragedia matki w szpitalu. Traciła dziecko. Pomoc przyszła za późno - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

sobota, 13 stycznia 2018

Tragedia matki w szpitalu. Traciła dziecko. Pomoc przyszła za późno

Młode małżeństwo z Gdyni przeżyło prawdziwy koszmar. Na początku stycznia będąca w 16 tygodniu ciąży Miłosława Wasilewska (27 l.) trafiła do szpitala w Gdyni Redłowie. Kobieta miała skurcze i odeszły jej wody, lecz pomimo to w szpitalu przez dwie godziny nikt jej nie pomógł. - Żona usłyszała, że jest piąta w kolejce. Dopiero, kiedy zacząłem dzwonić do mediów zajął się nią lekarz ... pediatra - mówi nam mąż kobiety. Na drugi dzień małżeństwo usłyszało, że ich dziecko nie żyje.

Młode małżeństwo oskarża Szpital Morski im. PCK w Gdyni o zaniedbanie Mirosław Pieślak / newspix.pl 

Miłosława Wasilewska z Gdyni, mama 5-letniego Mikołaja i rocznej Julity, z niecierpliwością oczekiwała na narodziny swojego trzeciego dziecka. Była w czwartym miesiącu ciąży. Płód rozwijał się prawidłowo i nic nie zapowiadało tragedii. Aż do soboty, 6 stycznia, kiedy 27-latka nagle źle się poczuła. - Żonie zaczęły odchodzić wody. 

Natychmiast pojechaliśmy do szpitala w Gdyni Redłowie - opowiada w rozmowie z Fakt24.pl Paweł Wasilewski, mąż kobiety. -  O godzinie 12:00 trafiliśmy do położniczo-ginekologicznej izby przyjęć szpitala w Gdyni Redłowie. Żona udała się do rejestracji i poinformowała, że ma skurcze i odeszły jej wody. Usłyszała, że ma czekać, bo jest piąta w kolejce, a wszyscy lekarze są zajęci - dodaje mężczyzna.

Z relacji małżeństwa wynika, że dopiero po upływie dwóch godzin kobieta doczekała się pomocy. Wtedy to miał się nią zająć lekarz... pediatra. - Żonie przez cały czas odchodziły wody, czuła się coraz gorzej, lecz nikt nie reagował. W końcu wpadła w histerię, zaczęła płakać i wołać, żeby ktoś ratował dziecko.

 Ja, w przypływie desperacji, zacząłem dzwonić do mediów z prośbą o interwencję i dopiero wtedy przyszedł do nas lekarz. Nie był to jednak ginekolog, lecz pediatra - relacjonuje Paweł Wasilewski.

O godz. 14:00 pacjentce wykonano badanie USG, które - jak twierdzą małżonkowie - wykazało, że serce dziecka wówczas jeszcze biło. - Po badaniu zostałem poproszony do gabinetu, gdzie lekarz z ironicznym uśmiechem zapytał, czy chcemy jeszcze ratować dziecko. Odpowiedziałem, że tak. Tak zareagowałby chyba każdy rodzic? Wiem, że w 16. tygodniu ciąży szanse na uratowanie dziecka po odejściu wód są znikome, ale to nie zmienia faktu, że to jak zostaliśmy potraktowani w szpitalu to skandal! - przekonuje mężczyzna. 

Następnego dnia lekarze przekazali małżonkom tragiczną wiadomość. - W niedzielę do godz. 11:00 żona czekała na badania. Po ich wykonaniu usłyszeliśmy, że nasze dziecko prawdopodobnie nie żyje. O godz. 15:00 ta informacja została potwierdzona. Żona, która załamała się psychiczne, nie dostała w szpitalu nawet tabletek na uspokojenie - twierdzi gdynianin.

Paweł Wasilewski nie kryje oburzenia zaistniałą sytuacją. - Ryzykowali życie nie tylko naszego dziecka, ale też mojej żony. Uważam, że to wina organizacji szpitala i przede wszystkim braku odpowiedniej ilości lekarzy - twierdzi mężczyzna i dodaje, że w czwartek złożył zawiadomienie do prokuratury.

Z prośbą o komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do rzeczniczki redłowskiego szpitala. - Do czasu wyjaśnienia tej sprawy przez prokuraturę zarówno ja, jak i prezes nie chcemy komentować zaistniałej sytuacji, jaka miała miejsce w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. 

Powiem tylko tyle, że sprawdzamy ten przypadek, wszczęliśmy naszą wewnętrzną procedurę, poprosiliśmy o wyjaśnienia naszego ordynatora, ale nie chcemy porozumiewać się za pośrednictwem mediów, stąd też prosiłabym o cierpliwość. Zobaczymy też, jak na tę sprawę spojrzy prokuratura i wtedy tak naprawdę będziemy w stanie się do tego odnieść - poinformowała w rozmowie z Fakt24.pl Małgorzata Pisarewicz, rzeczniczka szpitala.
Alina Żakowska

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...