Tam gwiazda „Tańca..." trzymała wyłudzoną fortunę. Zdziwicie się! - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

wtorek, 23 stycznia 2018

Tam gwiazda „Tańca..." trzymała wyłudzoną fortunę. Zdziwicie się!

Przeszukując mieszkanie Izabeli M. (39 l.), celebrytki, uczestniczki „Tańca z gwiazdami” policjanci natrafili na zaskakujące znalezisko. Modelka miała w domu w Lublinie pochodzącą z przestępstwa fortunę. 230 tys. zł tancerka trzymała w... męskiej skarpecie!

Celebrytka trzymała wyłudzoną fortunę w... skarpecie Mazur 
Znamy coraz więcej szczegółów kulisów działania „chińskiego gangu”, którego członkinią była Izabela M. Tancerka zajmowała się sprawami administracyjnymi.
– Zapewniała pobyt, zakwaterowanie, łączność i opłacała rachunki Chińczykom, którzy dzwonili do swojej ojczyzny wyłudzając pieniądze – mówi prokurator Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Gang działał od początku 2016 r. W kilku luksusowych willach, w podwarszawskich miejscowościach pracowało kilkudziesięciu pochodzących z Tajwanu Chińczyków. Byli to przeważnie młodzi, legalnie przebywający w Polsce ludzie. Pracowali w systemie zmianowym, od rana do wieczora wydzwaniając do Chińskiej Republiki Ludowej.

– Przekonywali wytypowane osoby, że muszą przelać pieniądze na wskazane konto, żeby uniknąć odpowiedzialności karnej. Udawało się. Pieniądze trafiły do rożnych banków na całym świecie. Sprawa jest rozwojowa, nie wykluczamy kolejnych zatrzymań - dodaje prokurator Kępka.

Przestraszony przez ludzi Izabeli M. poważnymi konsekwencjami prawnymi bogaty Chińczyk Sun Y. wpłacił jednorazowo na konto, do którego dostęp miała fotomodelka, aż 733 tysiące euro!

Podczas ostatniego weekendu sąd w Lublinie aresztował 48 Chińczyków. Wszyscy zostali umieszczeni w aresztach na terenie całej Polski. „Chińskim gangiem” zajmowało się przez kilka dni 150 policjantów, kilkunastu tłumaczy języka chińskiego, kilkunastu prokuratorów i 11 sędziów

Izabelę M. także spotkał ten los. Podejrzana o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i wyłudzenie ponad 1 miliona euro fotomodelka trafiła do celi, gdzie może spędzić 15 lat.

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...