Tak WOŚP wydała pieniądze ze spadku po Ninie Andrycz - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

czwartek, 4 stycznia 2018

Tak WOŚP wydała pieniądze ze spadku po Ninie Andrycz

W środę 3 stycznia odbyło się przekazanie densytometru zakupionego dzięki środkom ze spadku po wybitnej aktorce Ninie Andrycz (†101 l.). Sprzęt służący do pomiaru gęstości kości trafił do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. W. Orłowskiego - Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

WOŚP Leszek Szymański / PAP 

Jurek Owsiak w imieniu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uroczyście przekazał densytometr, który został zakupiony dzięki środkom pochodzącym ze spadku po aktorce Ninie Andrycz. Sprzęt medyczny trafił na Oddział Kliniczny Geriatrii, Chorób Wewnętrznych i Chorób Metabolicznych Kości w Szpitalu im. prof. Witolda Orłowskiego. 

Było to możliwe dzięki podpisaniu przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy umowy z Bankiem Millenium, gdzie znajdowały się pieniądze Niny Andrycz. Zmarła w styczniu 2014 roku aktorka w testamencie przekazała na rzecz WOŚP swój majątek o wartości 85 tysięcy złotych.

 Fundacja Banku Millenium postanowiła dodatkowo przekazać na rzecz organizacji założonej przez Jurka Owsiaka dodatkowe 100 tys. zł.
To właśnie dzięki tym środkom Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy sfinansowała częściowy koszt zakupu densytometru.

Przypomnijmy, że WOŚP przez długi czas nie mogła dogadać się z bankiem co do przekazania spadku po Ninie Andrycz. Batalia o pieniądze aktorki trwała ponad 3 lata. Problem z przekazaniem majątku pojawił się, gdy okazało się, że środki zgromadzone przez Andrycz w jednym z banków, trafiły na fundusz emerytalny.


« PREV
NEXT »

Popularne

loading...