Rybnik: podczas kontroli potrącił funkcjonariusza. Padły strzały. Policja poszukuje 50-latka - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

piątek, 12 stycznia 2018

Rybnik: podczas kontroli potrącił funkcjonariusza. Padły strzały. Policja poszukuje 50-latka

Śląska policja poszukuje mężczyzny, który w czwartek podczas kontroli drogowej w Rybniku potrącił policjanta i uciekł. - Policjanci oddali strzały w kierunku samochodu - poinformowała rzecznik śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara. Ranny policjant przebywa w szpitalu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

rybnik.slaska.policja.gov.pl
Poszukiwany mężczyzna to 50-letni Zbigniew Pawlaszczyk. Za zgodą Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim policja opublikowała wizerunek i dane poszukiwanego.

"Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu prosimy o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rybniku pod numerem telefonu (32) 429 52 55, Wydziałem Kryminalnym KMP w Rybniku osobiście, mailowo: kryminalny@rybnik.ka.policja.gov.pl lub telefonicznie: (32) 429 52 80. Można także skontaktować się z najbliższą jednostką policji tel. 997 lub wybrać numer alarmowy 112" - napisano na stronie Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Jak poinformowała rzeczniczka rybnickiej policji st. sierż. Anna Karkoszka, zachowanie kierującego volkswagenem wzbudziło podejrzenia dwóch policjantów z wydziału ruchu drogowego. Kierowca nie zareagował na sygnał wzywający do zatrzymania i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim.

Strzały w kierunku samochodu
W pewnym momencie volkswagen zatrzymał się na poboczu, a kiedy policjanci wysiedli ze swojego samochodu i skierowali się w jego stronę, kierowca ruszył z piskiem opon, potrącając jednego z funkcjonariuszy. Jego kolega oddał w kierunku uciekającego kilka strzałów z broni służbowej.

Samochód, którym najprawdopodobniej poruszał się uciekinier, został już znaleziony. Ma dziury po kulach. Zdaniem policji zatrzymanie kierowcy jest kwestią czasu.
PAP, polsatnews.pl

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...