Rodzinna tragedia w Lubinie. Mama zabiła córki! - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

wtorek, 23 stycznia 2018

Rodzinna tragedia w Lubinie. Mama zabiła córki!

W mieszkaniu na jednym z osiedli w Lubinie (woj. dolnośląskie) odkryto zwłoki 13-miesięcznej dziewczynki. Jej mama i siostra trafiły do szpitala w ciężkim stanie. 12-latka nie przeżyła operacji. Natomiast 40-letnia kobieta została umieszczona na oddziale intensywnej terapii. Jej stan jest bardzo ciężki.

Rodzinna tragedia w Lubinie Piotr Twardysko / newspix.pl 

– Kobieta najpierw poderżnęła gardło swojej 13-miesięcznej córce, a potem wbiła nóż w serce 12-latce. Młodsza umarła na miejscu zbrodni - podaje informator Fakt24. Rodzinę znalazł wracający z pracy w kopalni ojciec dziewczynek. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, jego żona leczyła się psychiatrycznie.
Rodzinę w jednym z mieszkań przy ul. Cedrowej w Lubinie znalazł ojciec dziewczynek. Jak mówią sąsiedzi, mężczyzna wracał rano z pracy w kopalni.

 Miał problem, żeby dostać się do mieszkania. Jedna z sąsiadek wspomina, że słyszała w nocy płacz dzieci.

 Umilkł jednak, więc nie wzywała policji. Prawda okazała się przerażająca. – W jednym z mieszkań znaleziono ciało 13-miesięcznej dziewczynki. Jej 12-letnia siostra wraz z matką trafiły do szpitala – mówi aspirant sztabowy Jan Pociecha z lubińskiej policji. Na miejscu pracuje prokurator i grupa dochodzeniowo-śledcza. 
Na razie służby nie ujawniają szczegółów sprawy ze względu na dobro śledztwa. Trwa ustalanie wszystkich okoliczności. Oszczędna w komentowaniu jest także rzeczniczka lubińskiego szpitala. – Mogę potwierdzić, że trafiły do nas dwie poszkodowane osoby. To dziewczynka i kobieta – mówi Anna Szewczuk-Łebska z Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie.
Jak wynika z nieoficjalnych informacji, śledczy biorą pod uwagę dwie możliwości przebiegu zdarzeń. 

Jedną z nich jest tzw. rozszerzone samobójstwo popełnione przez matkę dzieci.

 Sąsiedzi wspominali, że leczyła się psychiatrycznie. Nie jest to jednak potwierdzona informacja. Do wyjaśnienia zatrzymano jednak również męża morderczyni. 

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...