Próbowała uprowadzić dziecko. Została zatrzymana na lotnisku Poznań-Ławica - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Próbowała uprowadzić dziecko. Została zatrzymana na lotnisku Poznań-Ławica

Wywiezienie z kraju 9-letniej dziewczynki udaremnili na lotnisku Poznań-Ławica funkcjonariusze straży granicznej. Zatrzymano też 26-letnią kobietę, która zgłosiła się z dzieckiem do kontroli paszportowej przed wylotem do Wielkiej Brytanii. Okazało się bowiem, że w systemie elektronicznym 9-latka figuruje jako zaginiona. Kobiecie postawiono zarzut uprowadzenia małoletniego poniżej 15. roku życia.

zdj. ilustracyjne/Straż Graniczna/Facebook.com


Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dziewczynka jest córką zatrzymanej kobiety.  
 
Jak powiedziała polsatnews.pl mł. asp. Patrycja Banaszak z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przyczyną próby uprowadzenia jest konflikt między rodzicami. Ze względu na dobro dziecko policja nie udziela więcej informacji na temat sprawy i zatrzymania, do którego doszło 20 stycznia wieczorem.

- Informacje o dziewczynce pracownicy na lotnisku zweryfikowali na podstawie dowodu tożsamości, z którym podróżowała - powiedział nam rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. 

Pracownicy lotniska odmówili wydania kobiecie biletów uprawniających do wejścia na pokład samolotu. Zatrzymała ją policja. 26-latce postawiono zarzut z art. 211 Kodeksu karnego. Grozi jej kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 
Dziewczynka postanowieniem Sądu Rejonowego w Koninie trafiła pod opiekę ojca.

polsatnews.pl 

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...