Próbował zgwałcić trzy kobiety. Wpadł w ręce policji - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

wtorek, 16 stycznia 2018

Próbował zgwałcić trzy kobiety. Wpadł w ręce policji

Mężczyzna, który w centrum miasta napadał na kobiety, został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Na wniosek prokuratury sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zgwałcenia i doprowadzenia do innej czynności seksualnej mężczyźnie grozi kara 12 lat więzienia. Kara ta może zostać zwiększona o połowę, gdyż podejrzany działał w warunkach recydywy.

Próbował zgwałcić 3 kobiety | fot. Policja
Do zdarzeń z udziałem mężczyzny doszło w grudniu 2017 roku i styczniu 2018 roku w rejonie przejścia podziemnego przy ulicy Damrota. Mężczyzna dopuścił się trzech napaści na kobiety, które wczesnym rankiem przechodziły w tej okolicy. 

Zabrzańscy policjanci prowadzili intensywne czynności zmierzające do ustalenia personaliów mężczyzny, a także jego zatrzymania. Podjęto również działania mające zwiększyć bezpieczeństwo w rejonie tunelu.

Dzięki tym działaniom podejrzany został zatrzymany i osadzony w policyjny areszcie. Zatrzymany to 53-letni mieszkaniec Zabrza, który wcześniej był już karany za przestępstwa na tle seksualnym. 

Na wniosek prokuratury zabrzański sąd aresztował go na 3 miesiące. Za usiłowanie zgwałcenia i doprowadzenia do innej czynności seksualnej mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia. Kara ta może zostać zwiększona o połowę, gdyż podejrzany działał w warunkach recydywy.

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...