Pościg za taksówką we Wrocławiu. Kierowca zaatakował policjantów gazem pieprzowym - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

środa, 24 stycznia 2018

Pościg za taksówką we Wrocławiu. Kierowca zaatakował policjantów gazem pieprzowym

Nocny pościg za taksówką we Wrocławiu. Jej kierowca po zakończonej kontroli znieważył policjantów. W momencie, gdy usłyszał, że zostaje zatrzymany - odjechał z miejsca kontroli. Auto stanęło dopiero po kilkukilometrowym pościgu. W czasie kolejnej próby zatrzymania mężczyzna zaatakował policjantów gazem łzawiącym. W taksówce cały czas była dwójka pasażerów. 

Taksówka została zatrzymana w nocy do kontroli przy ulicy Starogroblowej. To była rutynowa kontrola drogowa. 

Po zakończeniu kontroli, gdy policjanci oddawali mężczyźnie dokumenty, ten zaczął ich słownie znieważać. Agresywne zachowanie wzbudziło podejrzenia u funkcjonariuszy. Tym bardziej, że w samochodzie byli pasażerowie. Doszło także do znieważenia. Policjanci musieli zareagować. Mężczyzna został poinformowany o tym, że zostaje zatrzymany. Wtedy odjechał - pwoiedział Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. 

Mężczyzna odjechał gwałtownie z miejsca kontroli. Jeden z policjantów musiał odskoczyć, by uniknąć potrącenia. 47-latek uciekał kilka kilometrów. Nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania. 
W pościgu uczestniczyło kilka radiowozów. Ostatecznie auto udało się zablokować na ul. Kosmonautów. 

Kierowca taksówki nie chciał jednak wyjść z samochodu. Zamknął się od środka. Policjanci wybili szybę. W tym momencie mężczyzna zaatakował ich gazem pieprzowym. 
Ostatecznie 47 latek został obezwładniony. W czasie zatrzymania wciąż miał być agresywny. Kierowca taksówki czeka na przesłuchanie. Pasażerom nic się nie stało.

Mężczyźnie grozi zarzut znieważenia i czynnej napaści na funkcjonariuszy.

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...