Oszukali Lecha Wałęsę na Filipinach. Chodzi o tysiące dolarów! - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

sobota, 27 stycznia 2018

Oszukali Lecha Wałęsę na Filipinach. Chodzi o tysiące dolarów!

To miał być wyjazd jakich wiele. Za spotkania z młodzieżą w stolicy Manili, z prezydentem Filipin, lokalnym biznesem kilkadziesiąt zdjęć, do kieszeni Lecha Wałęsy (75 l.) miało wpaść kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Były prezydent – jak ustalił Fakt – został jednak oszukany i nie dość, że nic nie zarobił, to prawdopodobnie dołożył z własnej kieszeni.

Oszukali Lecha Wałęsę na Filipinach Presidential Comm / Twitter 
Historia tego wyjazdu zaczyna się w... świecie boksu. Maciej P. poznaje dwóch młodych promotorów boksu – Tomasza T. i Tomasza B. Oczarowuje ich wizją spotkania z jednym z najsłynniejszych bokserów ostatnich lat, Mannym Pacquiao (40 l)., obecnie senatorem na Filipinach. – Jego żona miała być sąsiadką Pacquiao. Pojechaliśmy tam. To sąsiedztwo trochę okazało się naciągane, ale spotkanie było. I tam padł pomysł przyjazdu Wałęsy – opowiada nam Tomasz B.

Maciej P. miał obiecać, że zdobędzie od sponsorów 100 tysięcy dolarów na wizytę Wałęsy w Manili. Według naszych informacji, ustalenia były takie, że były prezydent dostanie ok. 40 procent tej sumy, a reszta pójdzie na koszty wizyty i do podziału między trzech wspólników. – Ja się z tego wymiksowałem, czułem że to przekręt – zapewnia Tomasz B.

Dość łatwo się zorientować w internecie, że Maciej P. z Polski na Filipiny uciekł przed dłużnikami z Dolnego Śląska. – Pożyczyłem mu niedużą sumę i nie oddał więc jak rozlicza się z dużych pieniędzy? – pyta nasz rozmówca, który spotkał w biznesie Macieja P. Tego jednak w otoczeniu Wałęsy nie sprawdził...

Lech Wałęsa w Manili był od wtorku. Spotkał się z prezydentem Rodrigo Duterte (73 l.), który zasłynął z akcji zabijania na ulicach handlarzy narkotyków. Wałęsa miał też duże spotkanie ze studentami. Ale gdy miał wyjeżdżać okazało się, że ma niepłacony hotel. Niby to nieduże koszty – choć Peninsula Hotel to elegancki, 5-gwiazdkowy obiekt, noc kosztuje ok. 300 dolarów. 

Pojawił się też problem z wylotem. W tym czasie dowiedzieliśmy się o sprawie i zaczęliśmy drążyć temat. Znajomi Tomasza T. zapewniali nas, że po naszych telefonach, Maciej P. pojawił się na miejscu i uregulował należności w hotelu. Według naszych informacji, rachunki uiścił jednak nie on a szef Instytutu Lecha Wałęsy Adam Domiński. Żadna z osób towarzyszących Wałęsie nie odbierała telefonu.

źródło:
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...